Ужгородець за 33 години пройшов 112 км двома хребтами Карпат, щоби привернути увагу до їх забудови вітряками (ФОТО)

Ужгородець Іштван Цап 33 години пройшов двома карпатськими хребтами, аби привернути увагу до проблем із їхньою забудовою вітряками. Про це він розповів у коментарі Укрінформу.

Ужгородець за 33 години пройшов 112 км двома хребтами Карпат, щоби привернути увагу до їх забудови вітряками (ФОТО)

"У загальному результаті в мене вийшло у соло поході пройти 112 кілометрів високогір’ям Карпат. Це день, ніч та іще один день практично неперервного руху. Я стартував із Волосянки в Ужгородському районі і далі рухався Вододільним хребтом до Боржавських полонин, через Воловець на Міжгір'я", - зазначив Цап.

За словами, він запланував пройти цим марштрутом давно, утім, тричі за останні місяці намір зривався - через зміну погоди, травму та зустріч із вовками.

"Знизу, із наших міст нам здається, що гори - великі та безмежні, а полонини в нашому карпатському високогір'ї безкраї. Насправді, це не так. Гори становлять лише 5% від території нашої країни. Високогір'я - іще менше, це дуже малий відсоток. Тож мені хотілося довести і показати, що дві з найбільших полонин Українських Карпат за бажання можна пройти «на одному подиху» - відтак, це дуже важливі та цінні території, і коли хтось із забудовників хоче використати їх для забудови - це неправильно. Надто цінний ресурс для економічних експериментів", - підкреслив Цап.

Як повідомлялося раніше, на Закарпатті в 2019 році запустили проєкт із забудови вітряками Боржавських полонин турецьким інвестором. Активісти організувалися в рух захисту Боржави та протистояли компанії забудовника у судах. Наразі цей проєкт призупинений рішенням суду.

Водночас після повномасштабного вторгнення з'явився іще один проєкт для встановлення ВЕС, який передбачає часткову забудову Вододільного хребта на Закарпатті.


ДО ТЕМИ:

Відстояти Боржаву від вітряків вдалося завдяки співпраці з громадськістю та колегами-прокурорами зі Львова – Закарпатська облпрокуратура

Влада продажем через АРМА вирішила "легалізувати" вкрадені Каськівим-Льовочкіним і арештовані судом землі під курорт на Боржаві

Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті

Бій з вітряками. Як вітроенергетика загрожує дикій природі українських Карпат

Карпатські верхи без вітряків – ще один центр тяжіння громадянської свідомості у час війни

 

31 липня 2024р.

Теги: Карпати, вітряки, ужгородець

Коментарі

Раті 04.08.2024 / 23:45:34
Молодий політик? Ну-ну ))

Рата 04.08.2024 / 22:07:42
Брудна штука нутриціологія..
Молодий політик двіжанув по горам,
а на нього вже наклали тавро захисника природи

An131254 01.08.2024 / 20:22:12
яфони збирати заважають

Vasj 01.08.2024 / 14:53:43
І чим там вітряки мішають

НОВИНИ: Соціо

18:10
У Мукачеві відзначили День Соборності України живим Ланцюгом Єдності Фото новина
16:18
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники розшукали двох заблукалих туристів Фото новина
15:07
У Тячеві попрощалися з полеглим захисником Олександром Томишинцем, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
14:15
У Мукачеві патрульні знайшли малолітнього хлопчика, який залишився без нагляду Фото новина
13:06
Стало відомо про загибель на війні з рф військового із села Мокра на Ужгородщині Владислава Симковича Фото новина
12:02
У селі Ільниця на Хустщині ледь не згорів житловий будинок Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 22 січня
18:39
На Драгобраті сноубордистка заблукала через глибокий сніг Фото новина
17:27
На Закарпатті функціонує 31 Пункт незламності, решта готові до відкриття
16:33
/ 2
На День Соборності в Ужгороді презентують унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті"
16:08
/ 1
У Тячеві прощатимуться з полеглим на війні з росією Олександром Томишинцем Фото новина
15:11
Закарпаття увійшло до лідерів України за народжуваністю у 2025 році
13:09
На гірськолижному курорті Закарпаття травмувалася 15-річна дівчина Фото новина
11:04
В Ужгороді зростає захворюваність на гострі респіраторні інфекції
10:07
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Михайлом Королем Фото новина
09:14
/ 1
Письменник Андрій Любка повідомив, що йде в ЗСУ Фото новина
08:56
Відключення електроенергії на Закарпатті 21 січня
18:03
/ 2
Закарпатські прикордонники зафіксували багряне полярне сяйво над Торунським перевалом Фото новина
16:30
Внаслідок поранень помер захисник із села Осій на Хустщині Ярослав Кобаль Фото новина
14:34
/ 1
На Закарпатті правоохоронці ігнорують порушення внесення даних у електронну систему обліку деревини у Брустурянському надлісництві Фото новинаВідео новина
13:58
Музеї Закарпаття відвідали понад 660 тисяч туристів у 2025 році Фото новина
08:42
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 20 січня
12:58
У дитячій лікарні Закарпаття успішно завершили складне ортопедичне лікування Фото новина
10:16
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Хижа на Берегівщині Віктор Світлинець Фото новина
16:11
/ 2
Житель Тячівщини намагався підкупити прикордонників на «Лужанці» Фото новина
» Всі новини