Агентство з розшуку та менеджменту активів вперше за згодою власника продаватиме земельні ділянки на "Прозорро.Продажі". Про це повідомляє пресслужба АРМА.
У пресслужбі зазначили, що вчора, 17 травня, "під головуванням заступника Голови АРМА Станіслава Петрова відбулась виїзна перевірка працівниками Центрального апарату та Західного МТУ АРМА арештованого майна на території Закарпатської області.
Зокрема, під час перевірки було здійснено огляд 494 земельних ділянок, на які ухвалою Вищого антикорупційного суду накладено арешт у межах кримінального провадження. Ці земельні ділянки за згодою власника передані для реалізації в Агентство з розшуку та менеджменту активів".
"Наразі встановлено, що ці земельні ділянки за своїми характеристиками в подальшому зможуть використовуватися для організації гірськолижних курортів та розвитку туризму в Україні", – повідомили в агентстві.
Вочевидь, йдеться про землі на полонині Боржава, приватизовані за кримінальною схемою коштом бюджету тодішнім головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами, а нині депутатом Закарпатської обласної ради від партії Медведчука "Опозиційна платформа – За життя" Владиславом Каськівим.
Відповідно до оприлюдненого у січні 2021 року розслідування проєкту "Схеми", цією оборудкою, започаткованою ще за часів президентства Януковича за беспосередньої участі та особистого інтересу тодішнього глави Адміністрації Президента, а згодом – одного із засновників "ОПЗЖ" і нардепа від цієї політичної сили Сергія Льовочкіна, перейнявся особисто теперішній очільник Офісу Президента Зеленського Андрій Єрмак. А фактичним власником вкраденої землі Боржави є австрієць Гернот Ляйтнер – власник фірми, яка спеціалізується на проєктуванні інфраструктурних і спортивно-розважальних об’єктів та консультуванні, з офісами у Зальцбургу, Пекіні, Санкт-Петербурзі й Алмати. Як з'ясували "Схеми", більше половини своїх доходів він отримує саме у росії, в тому числі на державних замовленнях. Майже всі клієнти Ляйтнера – це або приватні фірми з російським капіталом, або сама російська федерація у вигляді, наприклад, "Російської залізниці" чи міської адміністрації Сочі.
Австрієць також допомагав росії організовувати зимові Олімпійські ігри в 2014 році у Сочі. Пізніше опозиційний російський політик Борис Нємцов охрестив це «великою аферою», опублікувавши дослідження про те, що під час підготовки до Ігор щонайменше половина грошей начебто була розкрадена.
Як повідомляли в 2021 році "Схеми", австрієць-інвестор курорту "Боржава" навіть перевірявся на причетність до розкрадання грошей разом з Каськівим. А також, за інформацією "Схем", в Офісі президента України просили Національну інвестиційну раду розібратися із застереженнями щодо будівництва гірськолижного курорту "Боржава" на Закарпатті. Результати цих перевірок оприлюднені не були, а "золота" земля Боржави, судячи з усього, досі не дає спокою окремим представникам української влади. Навіть під час війни.
Що суттєво, як повідомляло Закарпаття онлайн, буквально днями Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті. І у вищеозвученому контексті це навряд чи варто вважати випадковістю.
Сервантес-Сервантесу 2024-05-19 / 13:26:00
Я воював і з вітряками, і виродками. А ти?
Сюгай 2024-05-19 / 12:37:19
Привели до влади олігархів, злодіїв, одні будують найбільший деревообробний завод другі землі під "курорт" накрали треті вітряки хочут ставити. Любиме в Закарпатті опзж і московський патріархат наведут вам порядок такий як на даунбасі.
злий 2024-05-19 / 01:00:03
Мародери
Сервантесу 2024-05-18 / 22:04:24
Доки патріоти захищали природу краю, сервантеси привели до влади виродків.
Сервантес 2024-05-18 / 20:54:01
Поки донкіхоти воювали з вітряками, п**дець підкрався непомітно і з іншого боку