Головування в Раді ЄС змінюється за ротаційним принципом кожні 6 місяців. Це вже друге головування будапешта в цьому органі, воно триватиме до кінця грудня 2024 року, після чого угорщину замінить Польща.
Угорщина визначила 7 пріоритетів під час свого головування:
підвищення конкурентоздатності економіки ЄС,
зміцнення оборонної політики,
визначення курсу "політики згуртованості" (вирівнювання рівня розвитку різних країн Євросоюзу),
просування "орієнтованої на фермерів" політики у сфері сільського господарства,
реагування на "демографічні виклики",
забезпечення "послідовної та заснованої на заслугах політики розширення".
Понад пів року тому прем’єр-міністр угорщини віктор орбан сказав, що угорське головування в Раді Європейського Союзу в другій половині 2024 року буде "більше миротворчим", а його метою є "окупувати Брюссель".
Невдовзі перед початком головування угорський лідер заявив, що Європейський Союз занепадає, у той час як брюссельські посадовці "нагадують йому комуністів", а перед тим назвав "ганебним пактом" домовленість європейських партій про розподіл топ-посад у ЄС.
За інформацією "ЄвроПравди", орбан уже наступного тижня може зустрітись із Володимиром Зеленським, можливо в Україні, аби зробити крок до налагодження відносин між Києвом і будапештом під тиском з боку ЄС.
За головування Бельгії відбулися кілька визначальних для України подій у відносинах з ЄС: зокрема, запуск переговорів про вступ і підписання безпекової угоди між Україною і Євросоюзом у продовження так званої вільнюської декларації G7.
Крім того, затвердили 14-й пакет санкцій проти рф, які вперше після повномасштабного вторгнення росії в Україну передбачають санкції проти російського газу.