Хмарні ресурси дають можливість компаніям отримати доступ до віртуальних обчислювальних потужностей колективно або через приватні хмари. Публічні хмари надають доступ до великих віртуальних машин за доступними цінами. Приватний доступ до фізичних та віртуальних ресурсів має безліч переваг у порівнянні з колективними рішеннями, тому часто обирається компаніями з серйозною корпоративною політикою, державними установами, банківським та фінансовим сектором.
IT-інфраструктура, в тому числі приватна хмара, може розгортатись на власній фізичній ІТ-інфраструктурі, або у дата-центрі хмарного оператора. Доступ до віртуальних та фізичних ресурсів через приватну хмару отримує один замовник, що дозволяє розмежувати дані різних компаній, забезпечити їхню безпеку та надійний захист.
У випадку, коли приватна хмара орендується, всю відповідальність за підтримання працездатності серверів, мережевих пристроїв, систем автоматизації управління та контролю бере на себе власник ЦОД. Це дозволяє суттєво економити та не створювати власний IT-відділ зі співробітниками, обслуговуванням приміщення та стійок, не турбуватися про електроживлення та охолодження ІТ-обладнання.
В обох варіантах користувачі підключаються до хмари через стабільне інтернет-з'єднання. На відміну від колективної хмари, приватна має:
Приватну хмару набагато легше інтегрувати в наявну на підприємстві IT-структуру. Її можна налаштувати під потреби замовника, специфіку його роботи та конкретні задачі. Приватну хмару доцільно використовувати, коли проєкти мають бути реалізовані швидко без довготривалого розгортання фізичної структури на базі обладнання клієнта.
Приватні віртуалізовані ресурси мають низку переваг:
Для компаній, які потребують безпечні та доступні віртуалізовані IT-структури з легким масштабуванням, приватні хмари є ідеальним рішенням.