Названо дату єпископської хіротонії єпископа-ординарія МГКЄ Теодора і особи трьох святителів

Про це йдеться в офіційній заяві Управління Мукачівської греко-католицької єпархії (МГКЄ) щодо єпископської хіротонії владики Теодора Мацапули.

Названо дату єпископської хіротонії єпископа-ординарія МГКЄ Теодора і особи трьох святителів

Архієрейська Божественна Літургія та єпископська хіротонія призначеного Ватиканом  єпископа-ординарія МГКЄ владики Теодора (Мацапули)  відбудеться 16 липня 2024 року, в день Мукачівської Ікони Пресвятої Богородиці, в ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі.

Згідно з традицією, єпископа мають висвячувати принаймні 3 єпископи. Відповідно, святителями владики-номінанта Теодора будуть:

головний святитель  Високопреосвященний кир Володимир (Війтишин), архієпископ і митрополит Івано-Франківський;

2-й святитель  Високопреосвященний кир Йона (Максім), архієпископ і митрополит Пряшівський, колишній ігумен Святоуспенської Унівської лаври УГКЦ;

3-й святитель  Преосвященний кир Ніл (Лущак), теперішній тимчасовий Апостольський адміністратор МГКЄ.

Таким чином, цим вибором продемонстровано кінець ізоляціонізму та "підкилимній" українофобії, що були офіційним курсом єпархії при дотеперішньому керівництві.

До прикладу, серед святителів в часі єпископської хіротонії дотеперішнього Апостольського адміністратора вакантного осідку Мукачівської греко-католицької єпархії ad nutum Sanctae Sedis (до відкликання Апостольською Столицею) Ніла (Лущака) були виключно представники неукраїнської або й українофобської орієнтації – головним святителем був владика Мілан Шашік, ЗМ, єпарх Мукачівський, а співсвятителями – владика Вільям Скурла, митрополит Пітсбургський (США) та архиєпископ Циріл Василь, ТІ, Секретар Конгрегації для Східних Церков.
 

Біографічна довідка

Владика-номінат Теодор народився 21 серпня 1981 року у м. Івано-Франківськ. Виріс і проживав у селі Крилос Галицького району Івано-Франківської області. Навчався у Крилоській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Юліана Романчука. 10 жовтня 2001 року вступив до новіціату Згромадження Воплоченого Слова, навчався в Італії. 23 жовтня 2002 року склав перші чернечі обіти. З 2002 по 2008 рік навчався у Міжнародній Семінарії Св. Віталіана, Папи Римського, у м. Сені (провінція Рима в Італії) та у Центрі вищих студій св. Бруно при Згромадженні Воплоченого Слова. 25 серпня 2007 року склав вічні обіти у ЗВС, а 10 лютого 2008 в м. Івано-Франківську митрополит Володимир Війтишин уділив йому ієрейські свячення.

У 2018 році завершив навчання у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за спеціальністю «філологія», професійна кваліфікація «Філолог. Вчитель української мови та літератури». З 2020-2022 навчався в Українському Католицькому Університеті, де здобув ступінь ліценціата з Душпастирського Богослов’я.

Від 4 квітня 2008 по 6 лютого 2013 року призначений на служіння для греко-католиків у Російській Федерації. Священниче служіння звершував у м. Омську на парафії Покрова Пресвятої Богородиці та м. Саргатське Омської області на парафії Свв. Кирила та Методія. Також обслуговував вірних греко-католицького обряду в м. Хабаровськ та Владивосток.

З 2009 по лютий 2013 рік Владикою Йосифом Вертом призначений виконувати обов’язки координатора (декана) для католиків візантійського обряду, території відповідної римсько-католицькій єпархії Святого Йосипа в Іркутську (Далекий Схід).

З 6 лютого 2013 року призначений управою ЗВС на служіння в Мукачівську греко-католицьку єпархію, у смт Дубове, де по сьогоднішній день був настоятелем парафії Різдва Св. Івана Хрестителя, та Пресвятої Трійці у с. Красна Тячівського району.

У червні 2013 року Генеральною управою Зромадження Воплоченого Слова був призначений протоігуменом Делегації (тепер Провінції) Зарваницької Божої Матері, Згромадження Воплоченого Слова в Україні, УГКЦ. Після завершення першої каденції у липні 2016 року був знову призначений протоігуменом ЗВС на другу каденцію до червня 2019 року.

Від 13 квітня 2017 за призначенням владики Мілана Шашіка виконував обов’язки синкела у справах монашества Мукачівської греко-католицької єпархії.

Окрім рідної мови володіє також російською, італійською, іспанською, польською та  англійською.

Як зазначають у Згромадженні Воплоченого Слова, це призначення є для них історичним, оскільки єром. Теодор Мацапула став першим у світі священиком ЗВС, якого Церква покликала до єпископського служіння.

 

17 травня 2024р.

Теги: Мацапула, єпископ, ординарій, хіротонія, МГКЄ

НОВИНИ: Соціо

11:28
На Закарпатті відновили танцювальні змагання "Uzhhorod Open"
22:14
У травні поточного року в порівнянні з груднем минулого ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на Закарпатті на 1,7%
11:19
/ 2
На війні з росією поліг 23-річний Павло Зевдій з Виноградова
21:10
/ 16
Суд в Ужгороді відсторонив від посади голову Оноківської сільради Марію Коваль
15:56
/ 10
Прокуратура оскаржила в суді ліквідацію обласної клінічної стоматологічної поліклініки в Ужгороді та наполягає на її збереженні
11:04
У Чернику Свалявської громади провели в останню дорогу полеглого на війні з росією Мирослава Цанька
14:40
/ 1
У Руських Комарівцях Баранинської громади попрощаються з полеглим на Запоріжжі Героєм Тарасом Гурнішем
11:23
Названо найвдаліші бізнесові ідеї, на реалізацію яких на Закарпатті в рамках проєкту "єРобота: Власна справа" загалом виділено вже понад 45 млн грн
11:11
Мукачівські прикордонники повідомили про додаткові тимчасові обмеження в прикордонні
11:27
/ 1
На війні з росією поліг Іван Феєр з Широкого Виноградівської громади
16:16
/ 7
БЕБ зупинило закупівлю Ужгородської міської лікарні на 5,8 млн грн
11:54
/ 2
У Мукачеві в семи амбулаторіях та на підстанції водоканалу встановлять сонячну генерацію
22:37
/ 2
У суботу у Верхніх Воротах на Мукачівщині зустрічатимуть полеглого Героя Івана Вотьканича
22:22
/ 1
"Щасливі діти" запрошують дітей із соціально вразливих родин в "УжТур"
20:57
/ 1
В Ужгороді сьогодні попрощалися із захисником Олегом Ващенком
16:39
/ 1
У Ясінянську громаду на Рахівщині надійшла звістка про загибель Ярослава Бузака, що вважався зниклим безвісти від січня 2023 року
11:06
/ 1
В Ужгороді в п'ятницю попрощаються з Олегом Ващенком
16:10
ТОП 10 вакансій: на Закарпатті є 46 вакансій водіїв і 53 – швачок
15:28
/ 1
У Міжгір’ї відкрили Алею Слави Героїв-Захисників
20:39
/ 4
Холмківська громада провела в останню дорогу Героя Михайла Койду з Розівки
16:45
/ 2
"Казанова" з Рівненського ТЦК Ярмошевич повернувся з фронту і формує нову бригаду в Ужгороді – ТСН
14:28
/ 3
ФОТОФАКТ. Закарпатський ОТЦК показав, як проходять базову підготовку усі мобілізовані до лав ЗСУ
01:52
/ 2
Від системи "Шлях" через неповернення водіїв відключили 2-х перевізників з Закарпаття
00:51
У Ракові на Ужгородщині попрощалися з полеглим Героєм Олександром Кострицею
23:20
У Тур'я Пасіці Ужгородського району провели в останню дорогу 24-річного Героя Олексія Тирпака
» Всі новини