Фото https://realexpert.ua
Більшість власників нерухомості час від часу стикаються із питанням визначення ринкової вартості свого майна. Найпоширенішими випадками, коли це потрібно, безумовно є продаж квартири, гаражу, земельної ділянки або будинку, а також оформлення права на спадщину.
Послуги оцінювачів знадобляться також і для різноманітних судових суперечок або просто у вирішенні «технічних питань» через судові рішення. Відомо, що в Україні у період війни у 2024-у році, на жаль значно виросла кількість розірвань шлюбів. А при цьому також не обійтись без проведення професійної оцінки майна.
Не дивлячись на те, що в Україні вже декілька років функціонує безкоштовний державний сервіс з оцінки нерухомості, про нього знають далеко не всі. Якщо ви збираєтесь придбати квартиру або, наприклад, продати земельну ділянку, не потрібно відразу нести гроші оцінювачам. Кожен громадянин, у якого є електронний підпис може зайти на сайт Фонду державного майна та отримати безкоштовну довідку із вказаною оціночною вартістю. Так для квартири достатньо ввести лише декілька параметрів: адреса, загальна та житлова площа, кількість кімнат, рік побудови будинку та його поверховість.
Якщо автоматично визначена оціночна вартість не викликає у вас сумнівів або питань, отриману довідку ви можете пред’явити нотаріусу при оформленні угоди з купівлі-продажу, даруванні або при оформленні спадщини на нерухомість. У випадку, коли ваше майно має якісь особливі характеристики, які не може врахувати автоматична оцінка, ви можете звернутись за детальною консультацією в компанію «Оцінка.Укр», де професійні фахівці порадять, як краще вирішити це питання. В деяких випадках можна замість довідки із автоматично визначеною вартістю зробити звіт оцінювача, який у повній мірі врахує особливості конкретного об’єкта нерухомого майна.
Фото https://realexpert.ua
Не рідкісними є випадки, коли визначення ринкової вартості майна потрібно для пред’явлення у суді. Найчастішими є випадки розподілу нерухомості та автомобілів під час розлучення подружжя. Другим за частотою звернень до оцінювачів є необхідність визначення вартості для сплати судового збору при оформленні права на спадщину через суд. Тут треба пояснити, що зазвичай спадщина оформлюється через нотаріуса, на протязі шести місяців із дати відкриття спадкової справи. Проте, якщо ці строки вже пройшли, спадкоємці звертаються за судовим рішенням для оформлення своїх прав.
Зверніть увагу, що при зверненні до суду безкоштовну оцінку нерухомості від Фонду держмайна використовувати не можна! У будь-яких судових процесах потрібно використовувати або звіт оцінювача, або висновок судового експерта в залежності від особливостей конкретного судового процесу та обставин справи.
На сайті «Оцінка Україна» наведена детальна інформація щодо особливостей проведення оцінки нерухомого або іншого майна, наприклад, автомобілів у різних випадках. Ця інформація може бути корисною для всіх власників нерухомості та транспортних засобів, якщо планується продаж, дарування, оформлення права на спадщину або навколо власності виникли судові суперечки.