Нещодавно у поле зору хустських правоохоронців потрапила старша медсестра однієї з лікарень району. Під час перевірки у сейфі цього медичного закладу виявили та вилучили 21 ампулу трамадолу, котрий незаконно зберігали та використовували в медичних цілях без відповідного внесення в журнал предметно-кількісного обліку сильнодіючих та отруйних речовин.
Не вдалося приховати наркотичні препарати від працівників служби боротьби з незаконним обігом наркотиків і жительці одного з сіл Виноградівщини. У своєму помешканні жінка незаконно зберігала чотири ампули аміназіну, стільки ж ампул димедролу та одну ампулу трамадолу. Як з'ясувалося під час розстеження, ці ліки їй незаконно відпустив головний лікар амбулаторії. За цим фактом порушено кримінальну справу.
У міліцейські сильця потрапив і ужгородець Євген. На одній з вулиць його зупинили працівники ВБНОН УМВС і провели огляд, під час якого було виявлено та вилучено чотири ампули трамадолу та пігулки дімедролу. А працівники Рахівського райвідділу міліції, котрі перевіряли одну з лікарень району, встановили, що старша медсестра, порушуючи вимоги відповідного наказу, не внесла в журнал предметно-кількісного обліку 40 ампул трамадолу та передала їх у терапевтичне відділення для лікування.
Вирішила заробити на трамадолі й 48-річна ужгородська ромка, котра збула п’ять ампул цього препарату місцевому жителю. Та під час оборудки працівники міліції затримали обох на гарячому. За цим фактом порушено кримінальну справу.
Робота щодо виявлення незаконного збуту трамадолу та інших наркотичних препаратів знаходиться на постійному контролі у закарпатських правоохоронців.
-- В області немає жодного виробника трамадолу, – розповідає заступник начальника Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Закарпатській області. – Відсутні також і суб'єкти господарювання, котрі завозять лікарські засоби з-за кордону. Трамадол у нас реалізує лише обмежене коло аптек. З комерційних аптечних магазинів і кіосків цим ніхто не займається, тому що не мають відповідної ліцензії. Досі ми не виявили жодних порушень щодо реалізації цього медпрепарату. Тепер постійно спільно з міліцією здійснюватимемо перевірки районів.
“Віднесення урядовою постановою від 4 червня ц.р. трамадолу до Переліку наркотичних засобів дасть змогу не лише контролювати обіг цього препарату, а й змусить виробників дотримуватися квот на його випуск”, -- заявив під час прес-конференції в Кабміні міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. - “Починаючи з 2005 року Міністерство внутрішніх справ неодноразово зверталося з подібною пропозицією, однак отримувало відмови. А тим часом випуск трамадолу збільшувався щорічно і розповсюджувався по всій території держави. Відсутність чітко визначених заходів контролю за даною категорією ліків, починаючи з ввезення на територію держави сировини для їх виготовлення, визначення кількості, необхідної для забезпечення хворих, і закінчуючи безрецептурною реалізацією, дозволяє створювати тіньові структури, внаслідок чого крупні партії трамадолу відпускаються фіктивним комерційним фірмам та безконтрольно потрапляють на нелегальний ринок”, -- наголосив Юрій Луценко.