Сучасні планшети з кожним роком пропонують користувачам все якісніші екрани, багато моделей мають стилус, що дає змогу малювати та писати нотатки. До більшості планшетів можна підібрати чохол-клавіатуру, що перетворює його на аналог ноутбука. У порівнянні з такими широкими можливостями електронні книги виглядають доволі скромно. Однак ці пристрої впевнено займають свою нішу на ринку і не збираються нікуди зникати. Чим же вони приваблюють користувачів?
Деяким користувачам планшет потрібен переважно для читання книжок. Саме цій аудиторії адресовані букридери (ще одна назва цього пристрою). Фактично вони являють собою вузькоспеціалізований прилад для відображення текстової інформації. Тут перевага книги над планшетами очевидна.
Уся справа в екранах «читалок», що підтримують технологію E-ink, тобто електронні чорнила. Такі екрани максимально імітують звичайні паперові сторінки з надрукованим текстом і, головне, не шкодять очам. А для людини, яка проводить багато часу за читанням, це одна з найважливіших переваг.
Тим, хто вирішив змінити планшет на «читалку» і вже переглядає оголошення «електронна книга купити», варто врахувати, що вони зазвичай мають невеликі розміри — діагональ екрана більшості моделей на ринку не перевищує 6–7 дюймів. Після планшету такий екран спочатку буде здаватися маленьким. Можна придивитися до 10-дюймових моделей, але їх зовсім небагато.
Лише деякі моделі мають кольоровий дисплей, але насправді це важливо лише під час читання книг з ілюстраціями, графіками, діаграмами. В такому випадку зображення посеред тексту буде відображатися кольоровим.
Чимало моделей програють звукові формати файлів, тому підходять і для прослуховування аудіокниг. Практично будь-якою «читалкою» можна відкривати текстові файли, створені офісними програмами. Якщо ридер має Wi-Fi модуль, то з’являється можливість завантажувати книги з інтернету. Отже, можна сказати, що функціонал електронних книг хоч і доволі обмежений, але має все необхідне для комфортного читання.