Про це повідомляється в системі «Прозорро».
Йдеться про улаштування тимчасового об'їзду зруйнованого мосту, закритого для руху, через річку Тересва на км 105+014 автомобільної дороги загального користування державного значення Н-09 Мукачево - Рахів - Богородчани - Івано-Франківськ - Рогатин - Бібрка - Львів, Закарпатська область. Згідно з угодою, роботи повинні бути завершені до 31 січня наступного року.
Серед робіт зазначається улаштування та розбирання будмайданчика, розбирання елементів облаштування дороги, роботи по лінії зв’язку, газопроводу, улаштування стоянів, сполучення мосту з підходами, улаштування проміжних опор, влаштування прогонової будови, укріплення відкосів плитами, улаштування дорожнього одягу, тротуару, улаштування дорожніх знаків, розмітки, огорожі, роботи по зовнішньому освітленні тощо.
Щодо цін на будівельні матеріали, то в переліку матеріальних ресурсів «ПБС» зазначено, що вони відповідають базі даних цін від ДП «ДерждорНДІ». Наприклад, щебенево-піщана суміш С-5 коштує за середньою ціною, згідно з моніторингом прайсів держпідприємства по Закарпатській області, - 1692 грн. за м3, щебенево-піщана суміш С-7 – 1722 грн.
Закупівля проведена без використання електронної системи, без конкуренції.
Засновником і кінцевим бенефіціаром ТОВ «ПБС» значиться колишня працівниця курорту «Буковель» Іванна Непик. Але фактично фірма належить депутатові Івано-Франківської обласної ради Олександрові Шевченку – нардепу 7 і 8 скликання та ексдиректору туристичного комплексу «Буковель», що контролюється групою Ігоря Коломойського. Сам Шевченко не приховував зв’язку ні з Буковелем, ні з фірмою «ПБС».
Сума договорів компанії, укладених через «Прозорро», – 48,29 млрд грн. Найбільші замовники послуг «ПБС» – Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях.
24 липня у селищі Тересва Тячівського району, на трасі Н-09 Мукачево-Рогатин обвалився автомобільний міст через річку Тересва. Обвал трьох секцій аварійного мосту, внаслідок якого постраждало п’ять людей, з яких двоє дітей, трапився через перевищення проїжджаючою вантажівкою норми допустимого навантаження майже у сім разів: вага вантажу сягала понад 45 тонн замість дозволених 7-ми.
За цим фактом у поліції Закарпаття відкрили кримінальне провадження за статтею 288 ККУ. Санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі. За інформацію джерел «Закарпаття онлайн» вантажівка, що перевозила вантаж перевищеної ваги і цим спричинила руйнування мосту, належить ПП «Стік».
«Стік» - компанія з ужгородською реєстрацією, яка ремонтує вулиці і дороги у громадах Закарпатської області. Зокрема і у смт. Тересва, де трапився обвал мосту. Засновником і кінцевим бенефіціаром ПП значиться Ірина Дюгов, керівником Ярослав Дюгов.
В подальшому користувалися тимчасовою переправою, яку облаштували для зручності пересування людей, яка забезпечувала пропуск машин до 20 тонн у постійному необмеженому режимі.
На початку серпня стало відомо про розроблення проектної документації для улаштування тимчасового об'їзду зруйнованого мосту через річку Тересва. Договір на проєктні роботи вартістю 99,8 тис. грн уклали з ТОВ «Інтерпроєкт».
У середині серпня поінформували про початок робіт зі зведення тимчасового мосту через річку Тересва з пропускною здатністю до 40 тонн. Необхідне обладнання та конструкції доставили до місця будівництва.
За інформацією, наданою Службою відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області, аварійні підготовчі роботи розпочала підрядна організація ТОВ «ПБС», згідно договору підряду на «експлуатаційне утримання автомобільних доріг державного значення Закарпатської області, укладеного ще у 2020 році, згідно Переліку №5 загальною протяжністю 123,9 км», якими також передбачена ліквідація наслідків стихійного лиха, надзвичайних та аварійних ситуацій.
Під час улаштування тимчасового мосту заплановано звести 8 металевих опор, на яких змонтують 7 прогонів. Ці процеси будуть тривати паралельно: допоки встановлюватимуть опори, поруч будуть збирати прогони моста, які згодом влаштують на опори. Довжина майбутнього Тересвянського мосту – 226,7 пог. м.
Річка Тересва, на якій трапився обвал аварійного мосту і де зараз улаштовують тимчасовий об'їзд зруйнованого мосту, має міжнародний природоохоронний статус об’єкту Смарагдової мережі і знаходиться під захистом Ради Європи. Частина річки від смт. Усть-Чорної до с. Калини, є іхтіологічним заказником місцевого значення «Усть-Чорна».
Анастасія Шепель
Іван 11.09.2023 / 16:20:17
На будівництві/реконструкції футбольних полів куратор Великого крадівництва не зміг нагріти руки, то тепер на мостах крастимуть. Їм чим гірше людям, то їм ще краще, бо є на чому красти. Коли вже це скінчиться.
Українські злочинці при владі = москальськи пои владним злочинцям 10.09.2023 / 16:31:33
njksr 10.09.2023 / 14:44:18
і, великі друзі зеленого п..ара!(
Не поняв 10.09.2023 / 12:42:39
За тимчасову переправу з бюджету освоїти 130 мільйонів??? То скільки треба вкрасти? Половина? Файні апетити в команди губернатора, браво, газдуйте, поки люди з фронту не роздупляться як їх розводять вихованці Януковича і Яценюка.