Міжнародну виставку "Натхненні лялькою" відкрили в Ужгороді (ФОТО)

Вчора, 24 серпня в ужгородському скансені відкрилась Міжнародна виставка «Натхненні лялькою», що вже п’ятий рік поспіль проводиться в музеї з нагоди Дня Незалежності України.

Міжнародну виставку "Натхненні лялькою" відкрили в Ужгороді (ФОТО)

За п’ять років музейний виставковий проєкт з регіонального досяг міжнародного рівня. Він став частиною міжнародного проєкту «Ляльки в костюмах країн Європи», засновницями якого є Ніна Хаген з Норвегії та Тетяна Золочевська з Німеччини. 

На цьогорічній виставці свої роботи презентують майстрині як із далекого, та і ближнього зарубіжжя : Яна Ісаєнко (Англія), Олена Лузяніна (Португалія), Ніна Хаген (Норвегія), Сільвія Ілар (Угорщина). Всього на виставці представлено понад 150 ляльок авторства 47 майстринь. Локальне розмаїття та регіональну специфіку народної ляльки можна спостерігати на прикладі робіт майстринь із Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Рівненської, Житомирської, Київської, Черкаської, Полтавської, Дніпровської, Кропивницької, Харківської, Луганської, Донецької та Запорізької областей. Традиційно на виставці експонуються й роботи майстринь із Закарпаття – Ужгорода, Перечина, Мукачева, Берегова, Іршави, Виноградова.

Відкрив виставку Василь Коцан, доктор історичних наук, директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Про роботу з виготовлення ляльок розповідали Людмила Губаль, голова Закарпатського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Олена Селезньова (Харків), Сільвія Ілар (Угорщина). Важливе значення ляльки як оберегу підкреслили й місцеві майстрині – Марія Купарь та Ольга Карабиньош з Ужгорода та Тетяна Кречко з Перечина. Під час відкриття виставки виступив Народний вокальний ансамбль «Ужанка» (керівник – Василина Вовканич).    

Ляльки – справжній витвір мистецтва, кожна деталь якого дихає красою та теплом. Лялька – це оберіг. Сподіваємось, що гості нашого міста, кожен відвідувач музею зможуть надихнутись народним мистецтвом, поринути в локальне розмаїття народної ляльки регіонів України. А самі ляльки будуть нашим оберегом, оберегом для воїнів та всього українського народу.

Виставка триватиме до 20 вересня.

26 серпня 2023р.

Теги: лялька, виставка

НОВИНИ: Культура

01:26
Закарпатський народний хор долучився до проведення Національного тижня безбар’єрності Фото новина
10:59
Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
23:32
/ 3
Духнович чи Духновіч?
01:29
У суботу в ужгородському скансені звучатиме дитячий "Веселковий передзвін" закарпатського фольклору
14:31
Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгий список 2025 року
14:46
В Ужгороді оголосили прийом пропозицій на здобуття премії імені Петра Скунця
20:58
В Ужгороді представили закарпатське фентезі про розбійника Пинтю Фото новина
16:00
/ 3
Закарпатському адвокатові, який за хабарі незаконно сприяв військовослужбовцям у звільненні зі служби, "світять" 10 років тюрми Фото новина
14:07
На виставці-ярмарку в ужгородському скансені можна побачити близько 700 писанок, 300 з яких можна придбати Відео новина
13:46
Закарпатський народний хор презентує Пасхальний концерт у поєднанні з пісочною анімацією
21:35
/ 4
В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
20:27
/ 1
У суботу в Ужгороді представлять "гуцул-фентезі" Олександра Гавроша
14:26
"Галерея однієї картини" відкрита в Чинадіївському замку "Сент-Міклош" Фото новина
11:25
В Ужгороді стартував V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури" Фото новина
13:09
Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави "Ірод" Фото новина
03:07
Закарпатська філармонія запрошує на особливий "бароковий" вечір, присвячений 340-річчю Баха
03:00
В Ужгороді відбудеться V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури"
02:50
/ 1
В Ужгороді відбулася зустріч з поетом, прозаїком, публіцистом, видавцем та громадським діячем Володимиром Шовкошитним Фото новина
14:26
/ 1
В Ужгородському замку розгорнули виставку молодіжної "Фокус групи" Фото новина
19:28
Визначено переможців театрального фестивалю "Ужгородський Березіль" Фото новина
21:26
У галереї "Ужгород" відкрили виставку робіт учасників Молодіжного об’єднання Закарпатської організації НСХУ Фото новина
00:58
Оголошено переможців ХІV Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле" у Хусті Фото новина
15:08
В Ужгороді покажуть"Випадковості та монохроми" Тіберія Сільваші
11:27
В Ужгороді презентують дебютну збірку Віктора Новграді-Лецо "Кавалки душі"
18:20
В Ужгороді, в крамниці-кав’ярні "Zelo" відбудеться майстер-клас з писанкарства
» Всі новини