Продуманий догляд – основа гарного зовнішнього вигляду і гарного самопочуття. Здавалося б, що є важливим для ефективного очищення шкіри голови, крім правильно підібраного шампуню? Проте дослідження підтверджують, що деякі з нас потребують додаткового, глибшого очищення. Тому трихологи рекомендують використовувати скраб для шкіри голови. Засіб здатний «перезавантажити» шкіру голови і відновити волосся від ушкоджень, спричинених численними хімічними та механічними впливами, як-от обробка фарбами й освітлювачами, сушіння феном, використання лаків, пінок.
Пілінг шкіри голови став однією з процедур, проголошених майже обов'язковою для підтримки здоров'я шкіри та волосся. Він допомагає видалити омертвілі клітини шкіри, які, якщо ними нехтувати, призводять до лущення, появи проблем зі свербінням і навіть надмірного випадіння волосся. Щоб скористатися його цінними властивостями, вам не доведеться відвідувати перукаря або трихолога – ви можете успішно використовувати його самостійно в домашніх умовах. Просто оберіть правильний косметичний засіб – скраб.
Різні типи волосся потребують різного догляду. Це перший крок до вибору правильного засобу! Необхідно визначитися з типом волосся, розпізнати його потреби та можливі проблеми.
Сухе волосся, ламке і грубе на дотик. Під час розчісування сухого волосся можна побачити, як зламані кінчики падають на землю. Часто укладати цей тип ламкого волосся дуже складно. Зачіска в'ється, волосся стирчить з усіх боків, а укладання не приносить очікуваних результатів. Якщо волосся сухе і чутлива шкіра голови, підійде скраб, що містить у своєму складі морський колаген, бурі водорості, D-пантенол і алантоїн. Засіб регенерує клітини, знімає запальні процеси, забезпечує потрібне зволоження, знімає сухість і подразнення.
Нормальне волосся. Має природний і здоровий вигляд, воно пружне, пухнасте і блискуче. Воно не жирне, не січеться на кінцях, не ламається, не розпушується і не електризується надмірно, а отже догляд за ними не викликає проблем. Скраб з екстрактом ромашки, календули або алое вера мають заспокійливі властивості, надають блиск і зміцнюють коріння волосся.
Жирне волосся. Воно блищить, часто його пасма склеєні між собою. Волосся схильне до лупи та випадіння. Швидка його жирність найчастіше є результатом надмірного вироблення шкірного сала залозами. Шкіра голови закупорюється, перешкоджаючи нормальному функціонуванню, що створює навантаження на волосся. Обирайте скраб який містить такі інгредієнти як саліциловою кислотою, селеном, алое вера, екстрактом кропиви або чайного дерева.
У разі проблем з лупою варто зробити ставку на скраб з антибактеріальними та заспокійливими властивостями.
Факторів для появи неприємних симптомів шкіри голови може бути безліч. При цьому чинники, які спровокували ту чи іншу проблему косметологічного характеру, в кожному випадку суто індивідуальні. Ось деякі першопричини які впливають на стан волосся та шкіру голови, які найчастіше зустрічаються:
гормональні зміни;
генетична схильність;
забруднене повітря і навколишнє середовище;
нездорове харчування;
харчові дієти;
надмірне вживання алкоголю і паління;
стрес у повсякденному житті;
безсоння;
прийом лікарських препаратів – антидепресантів, препаратів від артеріального тиску, кортикостероїдів, антикоагулянтів.
Скраб для шкіри голови робить відлущування, очищає її від забруднень, які залишаються в наших волосяних цибулинах. Рекомендується систематично, особливо людям у яких виникла така потреба як псоріаз, лупа, себорея, ревматоїдний артрит. Види пілінгів за силою впливу:
Делікатні – зазвичай це натуральні глини, які забезпечують ефект, але неінвазивним способом очищають шкіру голови і деякі трави дрібного помелу.
Середньожорсткі – натуральне дрібне цільне або мелене насіння, подрібнена м'якоть плодів.
Жорсткі – цільне, тверде насіння, мелене тверде насіння плодів.
Дуже жорсткі – сіль, цукор або кава.
Незалежно від того, обираєте ви домашній скраб для шкіри голови (наприклад, із цукру чи кави), чи продукт з аптеки, не забудьте уважно прочитати етикетку косметичного засобу або проконсультуватися з трихологом чи дерматологом для його використання. Псоріаз, екзема, алергія та інші шкірні захворювання, особливо в гострій формі ― є протипоказаннями для застосування очищувальних скрабів для волосся і шкіри голови.