Різкий біль у попереку або паху - це дуже лякаючий симптом, який може сильно вибити з колії. Але якщо нездужання минає через деякий час, багато хто воліє просто про нього забути і не звертається до лікаря. І абсолютно даремно, адже такий симптом може вказувати на розвиток сечокам'яної хвороби (СКХ), яка за відсутності своєчасної терапії може спровокувати закупорку сечових шляхів і стати причиною екстреного хірургічного втручання. Але давайте про все по порядку, спробуємо розібратися, що це за хвороба і чому вона виникає, а також розповімо, яким буває лікування сечокам'яної хвороби.
Сечокам'яна хвороба є досить-таки поширеною недугою сечовидільної системи, що характеризується формуванням твердих конкрементів у нирках або інших органах сечовидільної системи (1). Такі камені можуть провокувати серйозні проблеми і вимагати негайного втручання.
СКХ розвивається під впливом різних чинників. Однією з основних причин такої патології є дефіцит рідини - її недостатнє надходження в організм, що призводить до зростання концентрації солей і мінералів у сечі. Це сприяє каменеутворенню. Інші чинники, що сприяють розвитку захворювання, включають генетичну схильність, деякі медичні стани (наприклад, гіперкальціємію або гіперпаратиреоз) і неправильне харчування.
На ранніх стадіях сечокам'яної хвороби прояви можуть бути непомітними. Однак зі збільшенням розміру конкрементів і в разі їхнього пересування по сечовидільній системі, можуть виникати такі симптоми:
Якщо конкременти перекриють потік сечі, хворий не може спустошити сечовий міхур. У цьому випадку необхідне негайне звернення за медичною допомогою.
Для діагностики СКХ лікар може призначити низку досліджень, включно з аналізом сечі на наявність кристалів та інфекції, а також УЗД органів сечовидільної системи. Комп'ютерну томографію (КТ) проводять за необхідності для більш точного визначення розміру і місця розташування конкрементів.
Терапію МКХ підбирають індивідуально з урахуванням обсягу конкрементів, їх типу, а також локалізації. Важливу роль відіграють прояви хвороби і загальний стан хворого. Лікар може призначити:
Після успішного лікування сечокам'яної хвороби пацієнту рекомендується змінити свій спосіб життя і вживати заходів профілактики для запобігання рецидивам захворювання.
Ганна 2024-01-18 / 08:33:12
Чоловіку Солідагорен лікар призначив, коли сечокам'яну хворобу діагностували. Так і загострення легше переніс завдяки цьому препарату. Та й зараз продовжує приймати, тому що цей засіб ще й сприяє виведенню піску з нирок.