Різноманітне дозвілля дуже важливе для формування дитини. Настільні ігри для дітей один із варіантів отримання максимальної користі та розвитку навичок й вмінь. Психологи стверджують, такі розваги сприяють розвитку мислення, у процесі підвищується активність мозку. Є ще дуже багато ефектів та користі, про яку ми поговоримо далі.
Це ключова перевага від гри в настолках. У процесі дитина обмірковує все, що відбувається, а також:
Математичні навички – це бонус. Адже при підрахунку очок на кубиках, ходів і, наприклад, карток з ресурсами буде задіяна логіка та мислення.
У настолках, наочно відчувається як ті чи інші дії дають результат або не дають. Це вчить продумувати хоча б один крок уперед, передбачити можливі дії суперника. Добре, якщо вдається роздумувати над тим, що відбувається, аналізувати та розмірковувати.
Що стосується просторового мислення, то за результатами досліджень було виявлено високу ефективність поліпшення просторового інтелекту. Цікаво, що настолки дають навіть кращий результат, ніж інші найпоширеніші види діяльності. Наприклад, ліплення, малювання, катання на велосипеді, самокаті і т.д.
Настолки – одні з найкорисніших і найцікавіших розваг як для малюків, від 1,5 до підліткового віку. Інші корисні ефекти:
Також до дитини приходить розуміння таких термінів як «шанс» та «удача». Молодшим на прикладі такої розваги вдасться пояснити, що таке випадковість і везіння і що не все ґрунтується на майстерності.
Джерело: сайт rozum.com.ua