Газове опалення — раціональне рішення для заміського будинку. Варіації опалювальних систем досить численні, тому можна легко підібрати модель, яка відповідає площі будівлі, а також підходить за ціною і технічними характеристиками. Але важливо не лише підібрати надійне обладнання, а й правильно виконати монтажні роботи: облаштувати димар для газового котла, під’єднати та перевірити всі елементи системи. У цьому вам допоможе огляд базових рекомендацій.
Усі роботи повинні проводитися з урахуванням вимог пожежної безпеки та чинних нормативів для газорозподільного обладнання, опалювальних і вентиляційних систем. Після отримання проектної документації та дозволів на встановлення, потрібно виконати наступні етапи:
Двоконтурні газові котли потрібно приєднати і до водопроводу: для труб, що подають воду, актуальна верхня врізка, для вихідних — нижня.
Щоб система безперебійно функціонувала протягом тривалого часу, а безпеці мешканців будинку ніщо не загрожувало, необхідно враховувати основні правила монтажу димоходу:
Від правильного встановлення димоходу залежить як ефективність виведення відпрацьованих газів, так і ККД газового котла. Запускати систему можна лише за нормальних показників вологості, ретельно перевіривши всі елементи конструкції та переконавшись, що тяга відповідає показнику 10–20 м/сек.
При експлуатації опалювального обладнання важливо не забувати проводити регулярне технічне обслуговування, яке включає такі моменти:
Комплектуючі елементи також підлягають періодичній заміні, тому слід перевіряти систему раз на кілька місяців, щоб, за наявності дефектів, оперативно усунути пошкодження.
Купівля сертифікованого обладнання, правильні розрахунки, якісний монтаж, а також дотримання всіх правил та вимог безпечної експлуатації — запорука стабільної багаторічної роботи газового котла, а також усієї системи опалення.