Чоп: Порядок на ринку — це міф чи реальність?

Безлад, який вже довгий час панує на ринку м. Чоп, дратує як безпосередніх сусідів ринку та навколишніх мешканців, так і працюючих на ньому торговців. З метою створення кращих умов для покупців і торговців, упродовж минулих років певні зрушення, безумовно, відбулись, але стан ринку і так дуже відставав від сучасних вимог.

Василь Палко
Василь Палко

- Скільки ще потрібно чекати мешканцям м. Чоп, щоб на місцевому ринку, нарешті, покупки можна було здійснювати на європейському рівні? - запитали Василя Палко, генерального директора ТОВ «ПАКОБО», дочірнє підприємство якого - ТОВ «АГОРА» - є власником ринку.
 - Вже недовго. Багато хто мабуть вже помітив, що на території ринку почались докорінні зміни. На перший погляд все це може здаватись початком великого розгардіяшу, але хочу запевнити покупців, що це не триватиме занадто довго: до 20 червня поточного року буде наведено порядок і до послуг відвідувачів постане кардинально оновлений, сучасний ринок.
- Які відновлювальні роботи проводитимуться в наступні два місяці?
 - В першу чергу, забетонуємо прохідні частини і тротуари, та наведемо лад з дощовою каналізацією. Для торговців встановимо стандартні, уніфіковані павільйони, які, до речі, вже виготовлені,  встановлення ж їх на місця відбуватиметься після впорядкування території ринку. В майбутньому, у будівлі критого ринку, дозволятиметься торгівля виключно продуктами харчування. Всередині критого ринку, до речі, буде виділено окремий ряд для молочників. Окрім цього, ми вже уклали угоду з сільськогосподарським підприємством, яке установить своє холодильне обладнання та продаватиме завжди свіже молоко.
- Розпочата реконструкція, як вплине на кількість торгових місць?
- За нашими підрахунками, до послуг покупців стоятиме на 16-18 торгових точок більше, ніж зараз. Плануємо також повністю реконструювати будівлю критого ринку, але немає впевненості, що це вдасться здійснити ще в поточному році, адже витрати на раніше проведені роботи вже сягають майже 700 тисяч гривень.
- Було багато скарг щодо відсутності нормально облаштованих громадських туалетів для торговців та відвідувачів ринку.
- Дійсно, ми не мали можливості забезпечити відвідувачів пригожими громадськими туалетами. Причиною цього, в першу чергу, є тіснота. Зараз ведемо переговори з власниками декількох, незаконно зведених на території ринку гаражів. Згідно моїх даних, місто всім бажаючим надасть місце для зведення нових гаражів.  На звільненій від гаражів території ринку негайно розпочнемо будівництво пригожого туалету.
- Офіційний сайт міста повідомляв, що під час проведення перевірок торгових точок ринку була виявлена значна кількість недоліків та порушень.
- В більшості цих випадків адміністрація ринку не має права застосовувати санкцій і може контролювати та впливати тільки на тих підприємців, з якими має укладені угоди. Останні ж часто-густо для роботи в торгових точках наймають субпідрядників або фізичних осіб, котрі дійсно, часто безвідповідально виконують роботу. В результаті ж за ці порушення санкції застосовують до адміністрації ринку. В майбутньому це становище зміниться: з підприємцями укладатимуться такі угоди, в яких буде обумовлено, що відповідальність нестиме той, хто порушення допустив.
 - А що буде з вуличними торговцями, котрі не володіють дозволами?
 - Адміністрація ринку, природно, відповідатиме тільки за тих підприємців, котрі працюють на ринку і уклали угоду.
 - Що ж було на заваді виконання цієї реконструкції вже декілька років тому?
 - Невизначеність правового врегулювання земельних відносин. ТОВ "АГОРА" повинно було замовити виготовлення Генерального плану ринку, однак такий план не може бути виготовлений, допоки місто не розробить власний Генеральний план розвитку. Так ми в деякій мірі виявилися ініціаторами виготовлення Генерального плану розвитку міста. Проект реконструкції ринку був виготовлений ще в 2002 р. Однак із-за неможливості розроблення Генерального плану ринку ми не могли зареєструвати проект реконструкції ринку. У зв'язку зі змінами в земельному законодавстві України не одноразово перероблялися земельні документи і тільки в цьому році, нарешті, вдалося підписали договір оренди землі. Однак за цей час знову змінилося законодавство України, проект реконструкції ринку застарів і ми змушені були замовити виготовлення нового. В принципі не так давно закінчили дану процедуру і змогли приступити до реконструкції.
 - Потреба реконструкції виникла тільки в результаті систематичних претензій з боку контролюючих органів?
 - Ні в якому разі! Наша мета полягає в тому, щоб, нарешті, створити для відвідувачів ринку і торговців належні комфортні умови, адже це істотно впливатиме на збільшення товарообігу.
- Дякуємо за надану інформацію!

Чопська міська рада
03 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

Іван 08.06.2008 / 14:44:00
Ринок і порядок -речі несумісні

НОВИНИ: Економіка

19:04
/ 1
Активне будівництво сонячних електростанцій розбалансувало енергосистему України
19:15
Уряд зареєстрував 12-й на Закарпатті індустріальний парк "Карпати" у Чинадійові
18:50
Лідерами по сплаті туристичного збору на Закарпатті в поточному році залишаються Поляна, Баранинці та Ужгород
13:25
Кабмін зареєстрував у Сваляві 11-й на Закарпатті індустріальний парк "СОЛЬВА-ТЕХ"
12:51
/ 1
Між Ужгородом і Чопом, де паралельно прокладуть євроколію, вже перекладено 3,5 км широкої колії з 8,3 км необхідних
11:09
У січні на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%
23:01
Познайомити світ із Винами Срібної Землі – головна мета ГО "Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття", – Олександр Гарновдій
15:36
Закарпатська митниця розповіла про особливості експорту, імпорту та транзиту в перший місяць 2025 року
11:36
/ 1
"Укрзалізниця" замовила релокованому з Сіверськодонецька на Закарпаття "Імпульсу" обладнання нової євроколії Чоп-Ужгород за 244 млн
17:28
/ 2
Фонд гарантування передав активи та зобов'язання "Комінвестбанку" до "АСВІО БАНКУ"
11:16
/ 21
На Тячівщині виробник меблів планує залучити 160 працівників із Бангладеш Фото новина
11:26
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) вирішила підтримувати малих виробників вина Одеської та Закарпатської областей Фото новина
18:05
/ 1
Торік на Закарпатті функціонувало 48,8 тис. суб’єктів господарювання, з яких 5,7 тис. – підприємств-юридичних осіб, 43,1 тис. – фізичних осіб-підприємців
00:07
/ 2
Кабмін зареєстрував новий індустріальний парк "Мужай" на території Берегівської громади
16:50
/ 60
НБУ визнав закарпатський "Комінвестбанк" банкрутом
14:26
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті за 11 місяців сплатили туристичного збору на 4,2% більше, ніж торік
17:30
За січень–вересень 2024-го на Закарпатті коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,93
17:38
У пункті пропуску "Лужанка – Берегшурань" запустили оформлення вантажівок
17:20
/ 6
Євроколію на ділянці "Чоп-Ужгород" не зможуть побудувати до кінця року
16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки Відео новина
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
» Всі новини