Зустрів високопосадовця сусідньої держави і супроводжував у поїздці голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.
Вони разом відвідали навчальний осередок у Берегові, де презентували проєкт ОВА «Комунікативна компетентність керівника закладу освіти», що допомагає педагогам, які працюють із класами з угорською та румунською мовою викладання, ефективніше адаптуватися до вимог навчального плану. За його підсумками, як наголосив український чиновник, директори і вчителі шкіл успішно складають мовні тести й отримують сертифікати про знання української мови.
"У цьому проєкті для нас, як представників держави, важливо створювати умови. І ми це ефективно робимо разом із колективом педагогів. Програму буде масштабовано для розвитку навичок учителів та керівників закладів освіти.
Під час зустрічі також наголосив пану Левенте Модьору, що наратив, котрий широко транслюється в Угорщині про начебто закриття «угорських шкіл», є фейком. В Україні немає «угорських шкіл», є лише українські школи з класами, в яких діти навчаються мовами національних спільнот. Такі класи є й у районах, де компактно проживають представники румунської національної спільноти. Це дві зовсім різні речі, які не можна і не потрібно плутати, а тим паче використовувати в інформаційному полі.
У межах Закону України «Про повну загальну середню освіту» регламентовано поетапний перехід до збільшення обсягу навчальних годин, які викладаються державною мовою. Так, починаючи з 5 класу кількість годин складає 20% і збільшується до 40 % - у 9 класі. У профільних класах обсяг навчального часу складатиме 60 %.
Профілізація почнеться відповідно до Закону лише з 1 вересня 2027 року.
Тобто ніхто не відбирає права в представників національних спільнот вивчати рідну мову, а навпаки – держава активно цьому сприяє. На зустрічі це підтвердили й освітяни. Важливо про це говорити відверто, саме для цього ми комунікуємо", - написав з цього приводу у Фейсбуку В.Микита.