Як боротися з болем у спині

Час від часу кожна людина стикається з болем у спині. Він може бути постійним та нетривалим, але дискомфорт викликає однаково неприємний. Щоб заглушити больові відчуття, більшість із нас приймає анальгетики, протизапальні препарати, мазі від болю у спині та інші препарати, що полегшують симптоми. Їх можна купити в інтернет-аптеці «Здравиця» без рецепта лікаря та за доступною ціною. Але перш ніж усувати біль, важливо задуматися про те, що стало його причиною. Забираючи симптоми, ми залишаємо осередок проблеми, після якого можуть розвинутися серйозні патології та ускладнення. Тому при виникненні больових відчуттів у спині, важливо виявити причину і тільки після цього приступати до лікування. У цій статті ми обговоримо фактори, які можуть сприяти болю у спині та методи його усунення.


 

Причини болю у спині

Біль у спині може бути безпосередньо пов'язаний із захворюваннями внутрішніх органів, травмами хребта, неврологічними болями, патологіями ШКТ та іншими різноманітними причинами. Спина дуже сильно схильна до травматизації. Справа в тому, що наш хребет здійснює досить велику кількість функцій, серед яких опорна, захисна, рухова та амортизаційна. При появі болю можна думати про наслідки поганої постави або надмірного навантаження на хребет. Діагностувати біль у спині – завдання нелегке. Нижче постараємося розібратися у найпоширеніших причинах. Больові відчуття ділять на первинні та вторинні і відповідно кожен із цих типів обумовлений широким спектром симптомів та хвороб. До первинних відносять ті, що мають прямий зв'язок із проблемами в хребті та оточуючих його тканинах. Серед очевидних та поширених причин найчастіше виділяють:

  • Сколіоз (викривлення хребта, усунення хребців і як наслідок – перенапруження м'язів).
  • Остеохондроз (ушкодження та обмеження міжхребцевих дисків).
  • Міжхребцева грижа.
  • Остеомієліт (інфекційне захворювання у хребетному стовпі).
  • Травми хребта.

Також необхідно розглянути вид болю в спині, який пов'язаний із патологічними змінами безпосередньо у м'язах. До нього відносять м'язові запальні процеси, спровоковані безліччю факторів: переохолодження, перенапруга, інфекції, серйозні захворювання. У більшості випадків первинний біль у спині локалізується у конкретному місці та посилюється при натисканні. До специфічних болей відносять ті, що не мають прямого відношення до хребетного стовпа і м'язів, що його оточують. Причинами вторинних болей можуть бути різні захворювання, у тому числі онкологічні. Наприклад, при злоякісному новоутворенні в грудях, біль може іррадіювати в спину. До найімовірніших захворювань, які можуть викликати біль у спині, відносять:

  • Защемлення нервових корінців у грудній клітці.
  • Захворювання ШКТ.
  • Апендицит.
  • Хвороби нирок та сечового міхура.
  • Гінекологічні захворювання.
  • Онкологія.
  • Серцево-судинні патології.
  • Запалення у суглобах.

Діагностика

При появі перших больових відчуттів у спині, особливо у гострій формі, необхідно звернутися до лікаря-терапевта. Він зробить первинну діагностику і при необхідності призначить додаткові обстеження та консультацію вузькопрофільних фахівців, особливо якщо причини болю відносяться до неспецифічних та пов'язані із супутніми захворюваннями внутрішніх органів. Для встановлення діагнозу потрібно провести ретельний аналіз стану хворого. Для цього можуть бути призначені такі дослідження:

  • Лабораторні аналізи (загальний аналіз крові, сечі, калу, рівня гормонів, а також онкомаркери).
  • Апаратна діагностика (УЗД, МРТ, рентген).

Після встановлення діагнозу, хворому буде призначена схема лікування, яка підбирається індивідуально, з урахуванням всіх особливостей та загального стану пацієнта. У жодному разі не можна самостійно лікувати біль у спині, оскільки це може призвести до прогресування захворювання або його переходу в хронічну стадію.

Профілактика

Профілактичні заходи найчастіше залежать від того, що саме спровокувало біль у спині. Але якщо спиратися на загальні рекомендації, слід почати зі здорового способу життя, повноцінного харчування, помірних фізичних навантажень. Важливо регулярно відвідувати лікарів вузького профілю для запобігання появі різних захворювань, а у разі їх наявності – не запускати, а своєчасно лікувати. Варто також приділити особливу увагу сну. Спальне місце має бути середньої жорсткості, з дотриманням пропорцій маси тіла та товщини матраца. По можливості краще придбати спеціальний ортопедичний матрац. Не варто ігнорувати подушку, без неї спати не корисно для здоров’я хребта. Краще підібрати ту, яка ідеально підходить вам, середнього розміру, а краще – ортопедичну. Якщо ви любите перед сном почитати книгу в ліжку, краще робити це в положенні напівсидячи, щоб не перевантажувати шию та шийні хребці.

29 березня 2023р.

Теги: спина, біль, Здравиця

НОВИНИ: Різне

11:30
Ялинкові кульки від Gisela Graham: що вибрати у 2025 році
22:43
Reuters: Україна випустила по складу на Брянщині 8 ракет ATACMS, росія збила лише 2
20:07
/ 1
"Час тих, хто освячує терор, закінчився": Зеленський заявив, що влада не вестиме діалог з УПЦ МП
18:36
Зеленський представив Раді 10 пунктів внутрішнього Плану стійкості
15:17
Як вибрати підсумок для магазинів: поради щодо вибору спорядження
14:59
ЗМІ: Україна вперше вдарила ATACMS по території росії
14:15
Управлінський облік: ключ до ефективного управління бізнесом
22:34
Чому мультикам дорожчий та швидше розбирається?
18:25
Міжнародна доставка: основні аспекти та рекомендації
00:34
Le Figaro: Франція і Британія дозволили удари углиб РФ ракетами SCALP/Storm Shadow. Згодом текст змінили
00:08
/ 5
NYT: Байден дозволив Україні вдарити по росії ракетами ATACMS
22:18
Шарми: більше, ніж просто прикраса
21:59
ZEN запускає безкоштовні перекази в Україну: нульова комісія до кінця листопада
01:07
ПДР України онлайн – швидко, зручно та вигідно
00:59
Переваги та недоліки різних типів плитоносок
17:59
Як ділиться спільне майно подружжя при розлученні?
17:02
За 72 години через "Армія+": Кабмін змінив механізм переведення для військових
00:44
WP: Трамп поговорив із путіним про війну в Україні
14:51
Коли і як правильно застосовувати ліки для зниження температури
11:18
Лідери ЄС обговорили підтримку України без участі США за президентства Трампа – Bloomberg
15:54
5 причин спробувати суші та роли в доставці We Sushi в Києві
11:26
Демʼяненко, Безсонов, Шовковський та інші легенди: всі українці, номіновані на Золотий мʼяч
11:21
Ювелірні прикраси, що закохують: святкуємо відкриття Столичної Ювелірної Фабрики у м. Берегове
02:11
Поширені ознаки, які вказують на те, що ваш кіт захворів
23:12
Зарядні станції для електромобілів купити: рішення під ключ для вашого бізнесу
» Всі новини