Зокрема у розслідуванні BIHUS Info зазначається: "Близький соратник Медведчука Нестор Шуфрич досі на волі, попри свої проросійські погляди, інцидент із фотографуванням блокпосту, невизнання Росії агресором та інші речі, що мали б насторожувати, але чомусь ніяк не впливають на політика.
Крім того, що Шуфрич досі з мандатом, він ще й із тисячами квадратних метрів і гектарів землі по всій країні, включно з Кримом".
У розслідуванні йдеться про те, що родинні активи Шуфрича можна розділити на дві групи.
Перша – персональні, тобто там, де власниками є або сам Шуфрич, або його дружина чи батько, син чи багаторічний парламентський помічник В'ячеслав Черепаня.
Друга – корпоративні. Там, де власниками є компанії, записані в основному на тих же людей.
Зокрема, родина Шуфрича володіє чотирма маєтками у Конча-Заспі. Це понад 2 тисячі квадратних метрів нерухомості, більше гектара землі – власність на чверть мільйона гривень лише в Козині.
Один з маєтків на майже гектарі – з виходом до води – оформлений за договором дарування. Орієнтовна вартість "подарунка" становить 120-130 млн грн.
Другий маєток площею 358 м кв. і 15 соток землі записані на дружину Шуфрича Катерину Майкову і її фірму.
Третій маєток – у власності сина нардепа Олександра і знаходиться поруч із батьковим. Площа цього маєтку 300 м кв., а його вартість становить близько 30 млн грн.
Четвертий маєток належить компанії, створеній батьком Шуфрича. Ця компанія згодом опинилася у власності кіпрської структури і жінки Тетяни Скакун із пропискою в селі Харпачка Вінницької області.
На початку березня замість Шуфрича-старшого у компанію зайшов угорець Дьорч Штофа.
Крім того, в центрі Києва у Шуфрича і його сина є 6 квартир площею 430 кв. м, вартість яких може сягати 130 млн грн.
Також родина нардепа має землю, квартири, будинки в Ужгороді.
Наприкінці січня 2014 року батько Шуфрича став власником апартаментів в Одесі на 500 кв. м і двох паркомісць. У липні 2021 року син нардепа купив у місті одразу три паркомісця і два нежитлових приміщення площею 630 кв. м.
Загалом нежитлові приміщення Шуфричів можуть коштувати більше 100 млн грн.
У сюжеті йдеться і про те, що в селі Проців Київської області батькові Шуфрича належить комплекс "Конюшня Бутенко". Ще частина землі та нерухомості записана на помічника нардепа Черепаню
Загалом Черепаня є співвласником низки агрокомпаній, які орендують та обробляють тисячі земельних ділянок в Івано-Франківській, Тернопільській і Львівській областях.
Також із Шуфричем пов'язані мисливські угіддя у Закарпатській, Сумській областях і посеред заповідної зони на Київщині.
Крім того, одним із найвідоміших активів, в якому фігурує Шуфрич, є "Київський річковий порт".
Серед акціонерів "Київського річкового порту" – угорська компанія "St George Residence", яка належить родині вже згадуваного Штофи.
Ще Шуфрич має маєток у тимчасово окупованому Криму, він розташований біля маєтку Медведчука.
Деталі про майно нардепа і на кого воно записане розповіли у сюжеті BIHUS Info.
Нагадаємо, що рішенням Верховної Ради в Україні заборонено діяльність проросійських партій, до яких належить і ОПЗЖ, чия фракція у парламенті днями офіційно перестала існувати.
На початку березня Шуфрича було затримано батальйоном Тероборони за спробу сфотографувати блокпост. Сам він заявив, що "робив селфі, щоб показати, що він у Києві".
Кобила 2023-10-14 / 16:00:23
Не задавайте питань про сього закарпатського
запроданця і пристосувайла.
Це є хворий на голову поц ,
який помішаний на маєтках і готовий раді вигоди "продать родную мать "
Стопвойна 2023-03-29 / 23:22:44
Такий богач, а не може войну зупинити!