Стадії кримінального провадження – це певна послідовність, за якою здійснюється кримінально-процесуальна діяльність. Всі стадії пов’язані між собою. При цьому у кожної з них є своє завдання, учасники, підсумкові рішення і специфічні процесуальні відносини. Розібратися в кожній стадії кримінального провадження допоможе адвокат Львів.
Згідно українського законодавства, кожне кримінальне провадження складається з:
Ця стадія вважається початковою. Її початком є внесення даних про вчинення особою кримінального правопорушення. На етапі досудового розслідування здійснюються:
Суб’єктами досудового розслідування є слідчий, потерпілий, підозрюваний, свідок, захисник, експерт та інші. Закінчується процес зверненням до суду або закриттям кримінального провадження.
На даному етапі суд разом з прокурором та іншими учасниками провадження розглядають матеріали під час проведення судового засідання. Це необхідно для перевірки підстав, за якими призначається судовий розгляд або відразу приймається остаточне рішення.
Ця стадія вважається основною. Вона базується на розгляді кримінального провадження по суті та складається з:
В результаті приймається рішення про винесення вироку, закриття справи, застосування примусових виховних чи медичних заходів.
На цьому етапі Апеляційний суд перевіряє рішення судової інстанції першого рівня, якщо було подано апеляцію. При цьому вирок може бути скасований, оскаржений, змінений повністю або частково.
Суб’єктами цієї стадії є суд, засуджений, прокурор, захисник, потерпілий та інші. На цьому етапі суд приймає рішення про виконання судового рішення, про умовно-дострокове звільнення, зняття судимості тощо.
На цьому етапі у разі подання касації Касаційний суд переглядає рішення, що були прийняті судом першої інстанції та Апеляційним судом. Головним завданням цього етапу є забезпечення справедливості та законності правосуддя, виправлення допущених помилок, попередження прийняття необґрунтованого рішення і т. д. При цьому Касаційний суд може залишити вирок без змін, змінити або скасувати рішення.