Зважаючи на ризики, зумовлені воєнним станом в країні, ГО «Щасливі діти» взялися організувати забезпечення місць компактного проживання переселенців альтернативними джерелами опалення. Проєкт втілювався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».
У рамках проєкту вдалося підготувати до зимового сезону прихистки, розташовані у приміщеннях ужгородської школи №6 та в будиночку ГО «Щасливі діти». Для обігріву приміщень у приміщеннях встановили інверторні кондиціонери та керамічні обігрівачі. Для того, аби не виникало перевантаження в мережах – підсили електричну проводку. Заразом – закупили для прихистків побутову техніку, як от мультиварки та електрочайники.
У приміщеннях школи №6 наразі проживає понад 70 внутрішньо переміщених осіб, переважно – це жінки з дітьми і люди похилого віку. Як розповіла директорка освітнього закладу Марія Гринчук, у випадку загострення ситуації у прифронтових областях Закарпаття знову стане місцем порятунку десятків тисяч людей. Приміщення школи, без припинення навчального процесу, дозволить прихистити ще понад 50 осіб.
«Я хочу подякувати організаторам, які допомогли реалізувати цей проєкт. Адже тепер у разі, якщо наша школа, в якій проживають внутрішньо переміщені особи, не матиме достатньо газу для ввімкнення опалення, ми зможемо забезпечити обігрів завдяки цим новим встановленим альтернативним засобам обігріву. І це супер», – зазначила директора школи №6 Марія Гринчук.
Для переселенців, які нині проживають у будиночку «Щасливих дітей», окрім облаштування джерел альтернативного обігріву, додатково також закупили диванчики та розкладачки – до цього часу люди спали на саморобних ліжках із палет. З початку повномасштабного вторгнення в будиночку проживало кілька родин. Наразі тут мешкає родина Дарини Комашко. Жінка – з міста Пологи, що на Запоріжжі, і наразі Пологи перебувають під окупацією. Ще влітку Дарина приєдналася до волонтерів громадської організації «Щасливі діти» і вже стала частиною команди.
«Нам неабияк поталанило зустріти в Ужгороді таких щирих і добрих людей. Одного разу я прийшла за допомогою, яку тоді роздавали волонтери ГО «Щасливі діти», і запропонувала свою допомогу. На той час це був справжній порятунок - можливість відволіктися від страшних думок, постійних перечитувань пабліків про рідні Пологи. Дотепер там знаходяться батьки і родичі. Страшенно хвилююся за них, але вірю, що скоро моє місто звільнять. Завдяки «Щасливим дітям» у мене з’явилося багато знайомих і друзів, я почуваюся корисною, допомагаючи іншим. Вдячна, що можу проживати у будиночку організації. Тут у нас справжня творча резиденція. Разом з командою ГО готуємося до майстер-класів та різних активностей, які проводимо для дітей. І наші діти нам активно допомагають», - розповідає Дарина Комашко.
За словами менеджерки проєкту Людмили Сюзевої, втілення чергового проєкту – це результат кропопіткої роботи багатьох небайдужих людей, які об’єднаних любов’ю до своєї країни та вірою у перемогу.
«Допомагаючи іншим, ми зміцнюємося самі. Наша команда розширилася, з’явилися неймовірні люди з різних куточків України. Кожен унікальний і цінний, з своїм досвідом і знаннями. Разом ми долаємо труднощі, знаходимо рішення, генеруємо ідеї і втілюємо їх в життя. За майже десять місяців війни ГО «Щасливі діти» вже реалізувала 9 проєктів, три з яких за підтримки МФ «Відродження». Ми вдячні грантодавцям за підтримку і довіру, продовжуємо активно працювати і тримати тил. У цей складний для країни час маємо бути об’єднані силою любові до свого народу і вірою в перемогу», - зазначила співзасновниця ГО «Щасливі діти» Людмила Сюзева.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland.