УжНУ та Пряшівський університет співпрацюватимуть у сефрі прикордонних досліджень (ФОТО)

Ужгородський та Пряшівський університети розпочали співпрацю у контексті транскордонного співробітництва з перспективою включення курсу «Прикордонні студії» до навчальних програм в галузі політології та державного управління.

УжНУ та Пряшівський університет співпрацюватимуть у сефрі прикордонних досліджень (ФОТО)

Детальніше про обмін досвідом науковців, експертів, можливість запровадження нових дисциплін з метою  підвищення обізнаності та розбудови та потенціалу  у сфері прикордонних досліджень йшлося під час дискусії  “Кордон та його впливи на соціально-економічний розвиток” у рамках реалізації проєкту “Безпечний та інклюзивний кордон між Словаччиною та Україною”. Організаторами заходу виступили Ужгородський національний університет, Центр аналізу регіональних ризиків та Словацька асоціація зовнішньої політики.

Захід зібрав не тільки науковців обох університетів, але й експертів, представників прикордонних відомств України та Словаччини. Під час дискусії презентували  словацький та український досвід управління кордонами, роботи митної та прикордонної служб, а також обговорили різні аспектів впливу кордону на життя та економіку прикордонних регіонів. 

Роботу над проєктом “Безпечний та інклюзивний кордон між Словаччиною та Україною” розпочали у 2021 році, коли ніхто не передбачав повномасштабного вторгнення Росії. Тематика безпеки на кордонах стала ще більш важливою, події додали нових викликів у роботі над проектом як українським, так і словацьким організаціям.  

Світлана Мітряєва, керівниця Центру аналізу регіональних ризиків, заслужена діячка науки і техніки України розповіла, що було уло проведено низку дуже важливих заходів як на території Словаччини, так і на території України. Проєкт є багатошаровим. 

Анатолій Головка, заступник директора Центру аналізу регіональних ризиків, кандидат політичних наук коротко розповів про останні заходи по проєкту. «Наприкінці вересня ми провели заплановані мовні курси та стажування для словацьких та українських прикордонників і митників. А також організували поїздку словацьких журналістів у зону проведення бойових дій. Вважаємо, що війна повинна вестися не тільки за допомогою важкого озброєння, але і за допомогою інформації. Ми намагаємося працювати для того, щоб доносити до європейської спільноти об’єктивну інформацію про події, які у нас відбуваються».

За словами Анатолія Головки, ще один напрямок роботи організації менш видима, але вагома і соціально значима: підтримка ЗСУ та допомога переселенцям.  

Словаччина підготувала пропозицію про участь у відновленні України. 7 липня прем’єр- міністр Словаччини зустрівся з представниками бізнесу з пропозицією взяти участь у відбудові України.  278 словацьких організацій та 240 компаній задекларували такий інтерес. Про це у своєму виступі розповів Олександр Дулеба, радник прем'єр-міністра Словаччини, старший науковий співробітник Словацької асоціації зовнішньої політики, доктор політичних наук, професор. «Те, що ми запропонували, -- це  післявоєнна реконструкція інфраструктури, підприємств, цивільної інфраструктури. Ми домовилися про перші великі проекти у тих регіонах, де пройшли бої. Будемо відновлювати, чекаємо відповіді від українського уряду», - прокоментував експерт та розповів про деталі співпраці двох університетів .- Підготували наукове видання на 600 сторінок, де вперше подано аналіз соціально- економічного стану Закарпаття разом з Пряшівським та Кошицьким регіонами.  Книжка дуже цікава, унікальна, задіяно понад 30 авторів. Ми скористаємося цими дослідженнями для практичних рекомендацій, як розвивати далі словацько-українське співробітництво». 

Олександр Дулеба також наголосив, що одним із завдань проєкту було започаткувати співпрацю між політологічними кафедрами Пряшівського та Ужгородського університетів. Початок успішний, надалі йтиметься про акредитацію спеціальних курсів. 

Також до дискусії долучились Ладислав Хабречек, директор прикордонної поліції (Словаччина); Яна Німріхтерова, працівниця відділу комунікації Митної адміністрації Словацької Республіки, Лілія Дорофеєва, начальниця юридичного управління Закарпатської митниці, професор; Наталія Хоружа, начальниця групи міжнародного співробітництва Чопського прикордонного загону; Олена Трачук керівниця пресслужби Чопського прикордонного загону.

“Безпечний та інклюзивний кордон між Словаччиною та Україною” (SIBSU) - це міжнародний проєкт, який реалізується Бюро прикордонної поліції та поліції у справах іноземців Президії поліцейського корпусу МВС Словаччини, Митним директоратом Словаччини, словацькою Асоціацією зовнішньої політики у партнерстві з Державною прикордонною та митною службою України, УжНУ, Пряшівським університетом та  Центром аналізу регіональних ризиків за підтримки “Apenhet” (Норвегія). Головною метою проєкту є сприяння обміну передовим досвідом між представниками прикордонних відомств та  митних служб Словаччини, України, та Норвегії; виявлення та використання можливостей поглиблення інтегрованого управління кордонами та сприяння Україні в отриманні повноправного членства в ЄС.

25 листопада 2022р.

Теги: співраця, УжНУ, університет

НОВИНИ: Соціо

11:11
У Підвиноградові на Берегівщині у середу попрощаються з добровольцем Іваном Сусіком, що помер від важкого поранення
11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
» Всі новини