Відкриваючи нараду прокурор області зазначив, що ця тема наразі є дуже актуальною і тут маємо неоране поле роботи. У ці дні проходить незалежне зовнішнє тестування, вступні іспити та сесії в університетах. Тому правоохоронцям необхідно вжити усіх заходів аби не було проявів хабарництва та корупції у цей період.
З початку року прокуратурою області із залученням працівників органів внутрішніх справ, Служби безпеки та контролюючих органів, організовано та проведено перевірки дотримання вимог Законів України „Про вищу освіту", „ Про освіту, „ Про боротьбу з корупцією" тощо.
Були виявлені випадки недотримання вимог Закону „ про професійно-технічну освіту" щодо матеріального забезпечення учнів та незаконного позбавлення студентів стипендій.
Так, перевіркою, проведеною прокурором Свалявського району виявлені випадки недотримання прав учнів на матеріальне забезпечення, а також незаконного позбавлення студентів стипендій. За втручання прокурора студентам було виплачено 18 тис. грн..
Прокурор Виноградівського району виявив факти порушення вимог закону, спрямованого на захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в частині виплати одноразової допомоги дітям, яким у цьому році виповнилося 18 років.
Прокурор вніс припис на усунення порушень начальнику відділу освіти Виноградівської РДА. В результаті діти отримали законну допомогу.
Аналізуючи роботу правоохоронних органів щодо боротьби з корупцією та хабарництвом у сфері освіти, прокурор області відмітив, що незважаючи на те, що вживались заходи щодо протидії цим ганебним явищам – цього виявляється недостатньо. Тому треба шукати нових засобів боротьби із корупцією.
Адже упродовж 5 місяців поточного року під час перевірок із зазначених питань органами внутрішніх справ та прокуратури області порушено 7 кримінальних справ. Загальна сума встановлених збитків становить більше 410 тис.грн., в ході досудового слідства майже все
було відшкодовано.
Цього року до суду направлено 4 кримінальні справи про хабарництво та зловживання в системі освіти.
Наприклад, одна з них порушена Хустським міжрайонним прокурором на початку березня. До відповідальності притягується декан одного з факультетів Карпатського інституту вищого навчального закладу Відкритого міжнародного університету розвитку людини „Україна".
Вона звинувачується у одержанні хабара та службовому підробленні (ст.. 368 ч.2 та 366 ч.1 КК України). Справа направлена до суду.
На завершення прокурор області наполягав на активізації роботи на цьому напрямку, а з метою підвищення ефективності боротьби з корупцією та хабарництвом у сфері освіти, присутні внесли свої пропозиції у план спільних заходів правоохоронних органів з цього питання.
Нагадуємо також, що
у прокуратурі області створено телефон гарячої лінії" для повідомлення про факти корупції та хабарництва у сфері освіти.
З метою негайного реагування правоохоронних органів на повідомлення громадян про факти хабарництва та інші корупційні дії під час проведення тестування випускників навчальних закладів загальної середньої освіти та вступних іспитів до вищих навчальних закладів, запроваджено функціонування телефонних „ гарячих ліній".
Телефон „гарячої лінії" прокуратури Закарпатської області 61-59-30.