Вже за хвилину бригада мчала на виклик. Як з’ясувалося, хворий знаходився у лісі, в горах. Повідомити точно його місце дружина не могла – постійно зникав телефонний зв’язок… Провести бригаду до місця перебування пацієнта допоміг їх товариш. Він примчав з Ужгорода як тільки отримав повідомлення. Чоловік добре знав місцевість і маршрут яким друзі зазвичай ходять по гриби. Залишивши автівку при дорозі, бригада №302 взяли ноші, все необхідне обладнання та медикаменти і разом з провідником попрямували в гори.
Близько 2 кілометрів пішки довелось здолати, поки дісталися до місця, де перебував хворий.
«У 50-річного пацієнта був пульс 35, низький тиск… На кардіограмі – повна блокада, інфаркт», - розповідає лікарка.
Бригада провела всі необхідні маніпуляції для стабілізації стану хворого. Чоловіка поклали на ноші і чимскоріш почали спускатися лісом, до дороги, де чекало 🚑авто «швидкої».
Пацієнта завезли до обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії. Медики закладу провели процедуру стентування – відновлення прохідності судин. Як розповів завідуючий кардіореанімацією Роман МОРОЗ, якби пацієнта було доставлено до медзакладу на півгодини-годину пізніше, то прогнози були б дуже невтішні… Зараз, після малоінвазивного оперативного втручання, стан пацієнта стабільний, ведеться динамічне спостереження.
А вже пообіді, пані Тетяна - дружина врятоваго пацієнта, схвильвано та емоційно зателефонувала на "103" і дякувала за врятоване життя, за професіоналізм та людяність медиків.
укр 2022-10-14 / 10:06:51
чудово що врятували людини.Подяка медикам, але щось не сходиться в статті - йшли до хврого 2 кілометри близько двох годин, це суперповільно навіть якщо йти постійно вгору.