Закарпатські лялькарі виступили для українських дітей на фестивалі "MASKARADA 2022" у Польщі (ФОТО)

Днями «жіночий батальйон» Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Бавка» повернувся з польського міста Жешув, де взяв участь у якості почесних гостей на 12-му Міжнародному фестивалі театрів мультиплікаційної форми «MASKARADA 2022». Поїздка відбулася за підтримки Департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОВА.

Закарпатські лялькарі виступили для українських дітей на фестивалі "MASKARADA 2022" у Польщі (ФОТО)

Господарями фестивалю були митці  жешувського театру «Маска» під егідою дивовижно гостинної директорки Моніки Шели, а учасниками — Театр анімації з Познані, ляльковий театр «Гулівер» та  театр «Бай» з Варшави, Театр «Піноккіо» та Театр ляльок «Арлекін» з міста  Лодзь та інші колективи. Співфінансувався фестиваль «MASKARADA 2022» Міністром культури та національної спадщини з Фонду сприяння культурі – державного цільового фонду Республіки Польща. 

Частиною програми театрального фестивалю у Жешуві, який проходив з 14 по 18 травня, став показ українським дітям вистави «Мишка та рожева стрічка» Закарпатського академічного обласного театру ляльок з Ужгорода. Треба згадати, що у квітні цього року вистава була показана ​​в словацьких містах Пряшів та Кошице для дітей біженців з України, а режисерка, заслужена артистка України Наталія Орєшнікова ввела заміну в акторському складі, адже театр виїжджає за кордон лише у  жіночому складі.

У Жешуві вистава «Мишка та рожева стрічка», що стала частиною Міжнародного фестивалю театрів анімаційної форми «MASKARADA 2022»  проходила у клубі «Приходь і відпочивай, навчайся, розслабляйся, веселись»,  який польська сторона створила спеціально для організації дозвілля українських родин, які вимушено перебувають на території дружньої держави. У рамках клубу є й інші заходи для дітей: боулінг, малювання обличчя, дитячий майданчик та кінопокази. Дорослі все ще можуть брати участь у курсах польської мови та англійської мови, зокрема в дискусійному клубі «Speaking Club», Студія краси для українських мам, також відкриті пункти юридичної, психологічної та офіційної допомоги. Клуб вже з березня діє при Університеті інформаційних технологій та менеджменту в Жешові, ініціатива заснована на роботі волонтерів.

Закарпатські лялькарі відзначають надзвичайно теплу зустріч як з боку колег жешувського театру «Маска», так і глядачів — маленьких українців, які із захопленням дивились брали участь в інтерактивному видовищі рідною мовою, одночасно поповнюючи свої знання англійської — адже вистава за п'єсою заслуженого діяча мистецтв України  Руслана Неупокоєва є своєрідною виставою-уроком англійської мови, коли діти в ігровій формі знайомляться з новими іноземними словами. Окрім того, під час дитячої вистави за допомогою артисток Олени Пишки, Лариси Кривчик та Ганни Ліпчей та їхніх лялькових персонажів дітки  розв'язують недитячі питання — що потрібно зробити, щоб з тобою хотілося дружити?

За переконанням колективу Закарпатського академічного обласного театру ляльок та його директора-художнього керівника Мирослава ПЕТІЯ подібні поїздки є важливою місією колективу, який завдяки прикордонному розташуванню має можливість мобільно обслуговувати виставами українською мовою родини з дітьми, які вимушено, у зв'язку з воєнною агресією на території України   відірвані на даний час від рідної землі та звичного мовного середовища. У перспективі планується продовжити співпрацю у цьому напрямку із колегами сусідніх країн по обслуговуванню  родин  українських біженців виставами рідною мовою, які несуть добро, позитив та любов до Батьківщини.

Ніна Малишка

22 травня 2022р.

Теги: лялькарі, Бавка, вистава, MASKARADA

НОВИНИ: Культура

14:08
Закарпатський муздрамтеатр завершує театральний сезон
17:24
У Мукачеві відбувся благодійний концерт вимушено переселеної оперної співачки Альбіни Голенач та піаніста Мирослава Екмана
09:23
У Мукачеві відкрили благодійний "Вернісаж"
17:58
"Мальовниче Закарпаття" можна побачити на виставці в Ужгороді
09:21
В Ужгороді відбувся благодійний концерт Закарпатського народного хору на підтримку Збройних сил України
16:15
Нову спеціальність відкривають в Ужгородському інституті культури і мистецтв
14:30
/ 3
У Мукачеві батьку полеглого у війні Героя Валерія Мейгеша передали нагороду сина "Захисник Вітчизни"
12:17
До Дня Конституції України в Ужгороді просто неба відбудеться концерт естрадно-духового оркестру обласної філармонії
09:43
У Мукачеві відкриють благодійну виставку картин "Вернісаж"
16:43
В Ужгороді відбудеться доброчинна книжкова акція "З книгою до перемоги"
10:50
У Мукачівському замку театр переселенці зіграв виставу "Король Лір: як ми шукали любов під час війни"
10:03
Маріупольський драматичний театр готується до першої прем’єри на Закарпатті
09:43
Програмою до Дня Конституції України Закарпатський народний хор завершує свій 76-й концертний сезон
13:02
Красу міського пейзажу та природи України можна побачити на художній Всеукраїнській виставці в Ужгороді
16:09
/ 1
У мукачівському Паланку театр переселенців покаже виставу "Король Лір"
15:10
Закарпатський муздрамтеатр на "Мельпомені Таврії" показав "Отвєтку"
10:25
В Ужгороді презентують виставку "Це моя земля, це моя країна – Україна!"
10:12
Ювілейну виставку Владислава Ганзела відкрили в Ужгороді
16:35
Благодійна "Пісня над Карпатами" від Закарпатського народного хору лунала в Ужгороді
09:43
9-річна художниця презентувала в Ужгороді свій "Кольоровий світ захоплень"
10:26
Мукачівський драматичний театр покаже виставу "Кайдашева сім’я"
14:44
/ 1
У Мукачівській художній школи ім. Мункачі відкрили виставку випускників закладу
13:15
Закарпатський муздрамтеатр покаже останню прем’єру цього театрального сезону
12:05
"Театральна Біржа" покаже у Мукачеві трагіфарс-концерт на дві дії ORKESTR
17:18
Музичну містерію Exaudi від хору "Кантус" можна буде почути в Ужгороді
» Всі новини