Тракторист — людина, яка керує колісним або гусеничним трактором, на який може встановлюватися додаткове обладнання: ківш, причіп, сівалка та інші (використовуються в міру потреби та в залежності від завдань). У сільськогосподарській галузі тракторист бере участь у сівбі, оранці, збиранні та транспортуванні врожаю. Окрім агропромислових підприємств, трактористи працюють, наприклад, у будівельних та лісозаготівельних компаніях — скрізь, де потрібно обробити ґрунт та підготувати його до подальшого використання. Часто трактористи мають другу спеціальність – машиніст, де крім управління технікою, до завдань майстра входить ремонт та технічне обслуговування.
Робота тракториста сьогодні популярна, але багато хто питає — чи варто вчитися на тракториста? Чи вигідна ця професія? Щоб відповісти на це питання, треба зрозуміти, що за професія тракторист-машиніст.
Працює машиніст-тракторист не лише у полі, а й у дорожніх, комунальних, будівельних службах. Займається різноплановими завданнями: робота з ґрунтом, вантажами, урожаєм, укладання будматеріалів і т.д.. Отже, чому слід обрати цю професію?
Висока заробітна платня. Заробітна плата у тракториста досить висока, у більшості регіонів рівень оплати праці сягає 20 000 грн.. Насправді кількість зароблених грошей змінюється залежно від навантаження.
Попит. Людина, яка вміє працювати на сільськогосподарській техніки, легко знайде роботу в місті, селищі, селі. Якщо не влаштовує зарплата за місцем проживання, можна скористатися пропозицією компанії з іншого регіону та переїхати. Багато роботодавців надають житло на весь період роботи. Є варіанти постійної зайнятості та працевлаштування вахтовим способом.
Важливість професії. Деяким людям важливо не лише те, щоб їхня праця гідно оплачувалася, а й щоб від неї була реальна користь. Таким кандидатам професія тракториста чудово підходить. Приклади того, що робить співробітник, який керує спецмашиною: оре і боронує сільгоспугіддя; прибирає сніг; перевозить вантажі у причепі; риє траншеї; вирівнює ділянки; розчищає територію; заготовляє корми. Все це робиться за допомогою навісного та причіпного обладнання. Стежити за його справністю теж обов'язок працівника.
Універсальність. Хороший працівник може працювати не тільки на тракторі, а й управляти грейдером, екскаватором, комбайном, бульдозером та іншими видами спецтехніки. Види допуску залежать від рівня кваліфікації, тому на початок навчання варто вирішити собі, на якій техніці хочеться працювати, крім основної.
Доступне навчання. Програма навчання включає теоретичну та практичну частину. Пройти її можна і на курсах, але якщо хочеться отримати хорошу базу, варто закінчити училище, ліцей або технікум. Перевага в тому, що для цієї спеціальності не передбачені іспити зі складних предметів. Загалом навчальний процес побудований так, що освоїти базу можуть люди з будь-якими можливостями. Курси та здобуття спецосвіти коштують недорого, часто безплатні.
Користь здоров'ю. Керуючи трактором працівник більшу частину часу перебуває на свіжому повітрі, що позитивно впливає на здоров'я. У роботі задіяні різні групи м'язів, є помірне фізичне навантаження.
Професія тракторист важлива і незамінна у таких галузях, як сільське господарство, будівництво, дорожнє будівництво та лісозаготівлі.