Мукачівська єпархія УПЦ МП перестала поминати на всіх богослужіннях московського патріарха Кирила, а Хустська вичікує

Духовенство УПЦ МП відмежовується від спільної параної Гундяєва-Путіна

Мукачівська єпархія УПЦ МП перестала поминати на всіх богослужіннях московського патріарха Кирила, а Хустська вичікує

Окупаційна війна РФ проти України триває вже восьмий день. Більш ніж тиждень Україна дає відсіч російським окупантам. Нині – 4 березня. Серед головних цитат Президента України Володимира Зеленського можна визначити:

  • Говорячи про ненажерливість Росії, Володимир Зеленський додав: «Далі буде Латвія, Литва, Естонія, Молдова, Грузія, Польща». На думку Президента, росіяни «будуть йти до Берлінської стіни»;

  • Президент звернувся до Путіна: «Ми не нападаємо на Росію, і не збираємося. Ми не в НАТО. Йди геть із нашої землі, або сідай зі мною за стіл переговорів. Чого ти боїшся? Я не хочу говорити з Путіним, а мушу з ним говорити»;

  • Про атаку біля Успенського собору УПЦ МП наголосив: «Російська бомба, випущена на церкву Московського патріархату, це так Путін захищає».

Наразі негативізм РПЦ та параноя Кирила Гундяєва переходять всі межі. 23 лютого 2022 року, після постанови Президента Росії Володимира Путіна про використання військ в Україні патріарх РПЦ Кирило Гундяєв, вітаючи російських солдатів з «Днем захисників вітчизни», наголосив, що не буває війни без жертв, заявив про «загрозу» на адресу Росії на російських кордонах і закликав російських солдатів не сумніватися в тому, що вони вибрали правильний шлях у житті і закликав бути в боєздатності.

Також, він особисто привітав головного вбивцю - Володимира Путіна і заявив, що російські війська лише стоять «на сторожі кордонів Росії».

На цю діяльність та позицію Кирила Гундяєва вже відреагував один із найвпливовіших духівників Закарпаття митрополит Мукачівський Феодор, який 1 березня 2022 року публічно повідомив про повне припинення Мукачівською єпархією УПЦ поминати на всіх богослужіннях московського патріарха Кирила Гундяєва, через його відмову засудити війну Росії проти України. За це Владикові Феодору вдячні його духовенство та парафіяни. бо таке рішення заслуговує на велику повагу.

Зараз таке рішення вже прийняла більшість єпархій УПЦ МП. Однак, на території Закарпатської області діє ще одна московська єпархія – Хустська єпархія УПЦ МП, яка по не визначеним причинам не підтримує та публічно не заявляє про припинення поминання московського патріарха, прихильника війни в Україні - Кирила Гундяєва. Чому? В чому причина? Мабуть, тісний зв'язок керівництва Хустської єпархії УПЦ – митрополита Марка Петровція та вікарія, єпископа Симеона Голубки із РПЦ. Мабуть, так, оскільки сам Симеон Голубка має рідного брата єпископа Наро-Фоминського, вікарія патріарха РПЦ Кирила Гундяєва - Парамона Голубку, який також перебуває на посадах голови фінансово-господарського управління РПЦ (з серпня 2020 року), а у період з 2019 по 2020 р.р. був намісником Троїце-Сергієвської лаври, одної з найбагатших в Росії. Рідна сестра Симеона Голубки також має важливий напрямок в РПЦ, перебуває на посаді казначея в структурі РПЦ – Серафима Голубка. Також, Симеона Голубку пов’язують із іншими вагомими  фігурами в РПЦ – митрополитом Архангельським Даниїлом Доровським та митрополитом Орловським Тихоном Доровським. В окремих кругах ці сім`ї об’єднують в один релігійний клан «Доровські - Голубки», які суттєво впливають на релігійну ситуацію в регіоні. 

 

Після публічної заяви митрополита Феодора, окремі священники підтримали таку позицію та очікували однотипну реакцію на дії РПЦ з боку керівництва Хустської єпархії УПЦ МП, однак, отримали зворотне.

Попри це, окремі, відчайдушні священники Хустської єпархії УПЦ все ж наважилися публічно засудити патріарха РПЦ Кирила Гундяєва та закликати до закінчення війни. Тепер духівники отримують погрози та їх змушують видалити з соціальних мереж будь-які звернення чи заклики, до відповідного розпорядження.

Вельмишановне керівництво Хустської єпархії УПЦ - в Україні війна з Росією, яка винищує наш народ, дітей, віру та майбутнє. Ми вважаємо, що з таким не зволікають, тому закликаємо Вас піти вслід за Мукачівською єпархією УПЦ та не прославляти того, хто підтримує війну в Україні.

Ми впевнені, що після перемоги України над агресором, всі українці очікують об’єднання церков в Єдину помісну церкву України.

04 березня 2022р.

Теги: війна, Кіріл, УПЦ МП, Феодор, Марк

Коментарі

Гость 2022-04-02 / 01:04:02
А Бог? А иерейская присяга? Ненависть к русским не являестся уважительной причиной для отказа от поминовения Патриарха. Когда Киевская Русь воевала с Византией, Константинопольского Патриарха на Руси всё равно поминали. Гнев человеческий, как написано в послании Иакова, правды Божией не делает.

njksr 2022-03-15 / 19:57:38
не поминання кірюхі НІЧОГО НЕ МІНЯЄ , бо онуфря і далі лишається штатним сотрудніком рпц! такий фінт вони вже прокручували у 2014 році! це лицемірство і брехня. Але є велика відмінність - у 2014 році не було таких жахливих руйнувань у таких масштабах і не було Томосу для ПЦУ! а закарпаття не тільки голосувало за ялинковича, а і за краввчука і за кучму і т.д. та й у 2019 році проголосувало рекордно за персонажа, який реанімував рпц в Україні після нокаута 2018., який нагороджував попів рпц з нагоди НЕЗАЛЕЖНОСТІ (!) України (мамасуєв у 2021), дружбан якого лєйтєнант баканов є ярим прихильником рпц! якщо в 2018 році кожний день читав новини про перехід парафій в ПЦУ, то намісники від зєлі навмисно блокували і всіляко перешкоджали не тільки переходу, а й реєєстрації тих парафій , які ВЖЕ ПЕРЕЙШЛИ! Але Томос і мову, як відомо від одної телевізійної шльондри мосійчук, на хліб не намажеш!!!

так що , нічого дивного.. оклигають, відійдуть від переляку, а наші "православні" вірники і не думають включати голову! та і греко-католицькі не поспішають...

Закарпатський українець 2022-03-06 / 22:07:14
Проблему православних попів-москвофілів у першу світову війну дуже дієво і радикально вирішував цісарський воєначальник граф Віктор Данкль фон Краснік - кара смерті через повішення.

Варвара 2022-03-06 / 18:24:46
У Хусті сьогодні в храмах згадували Кирила,це сором,гинуть люди,діти,кров ллється рікою,а вони ще все за Росію,і за зрадників українського люду.Чого очікувати,влади яка прийде,чи така чи може інша,а деж совість по якій учать жити людей

до хюстона 2022-03-06 / 16:31:55
Які вірники? то все тупе як валянок. Закарпатці виявилися єдиними з західних областей, хто голосував за "трижди несудимава и дважди несидевшего " даунецкава шлепера, шапкокрада та насильника. І це завдяки агітації цих попів. Не будьте наївними.

Василь 2022-03-06 / 15:34:03
Починайте поминати владику Епіфаній, або для початку хоч Варфоломія патріарха

2324 2022-03-05 / 19:25:42
В Тячівському районі є багато так званих монастирів рпц там монахи ще до початку війни ходили із зброєю.Мінти і сбушники тупо закривають на це очі

До х‘юстона 2022-03-05 / 13:56:52
На чехи втекли.

х'юстон 2022-03-04 / 23:48:22
А де вірники Хустської єпархії, які мали б вимагати від її керівництва прийняття аналогічного рішення?

777 2022-03-04 / 19:40:34
Мало не поминати, але підпорядковуватися, у Московського патріархату ноги ростуть із окупантської Путінсько-Кириловоі Москви. Час вірянам переходити в українські церкви.

В. Піпаш 2022-03-04 / 19:33:57
Рекомендація: В умовах воєнного часу, закону про ліквідацію колаборантів - до кожної гундяївської церкви направити тероборонівців (а на Почаївську та Києво- Печерську лавру ще й по бетееру) з вимогою: "впродовж 24 годин викурюють іх храму сатанинський русскій мір".Інакше - його викурять інші...

Угорець 2022-03-04 / 18:00:38
Ідея про вихід тепер назріла остаточно. І після нашої перемоги рпц в Україні вже не буде. Однак, через особисте несприйняття керівництвом упц мп патріарха ПЦУ ми можемо стати свідками формування в Україні нової української православної церкви з підпорядкуванням не ПЦУ, а, скажімо, Константинополю....

Цього мало 2022-03-04 / 15:38:43
Мало просто "не згадувати" ґундяєва. Треба ВЖЕ вийти з РПЦ.

НОВИНИ: Політика

11:15
/ 5
Головний опонент орбана Мадяр відвідає Закарпаття і зустрінеться з угорською меншиною
16:34
/ 4
Посадовців Ужгородського райуправління ДСНС викрили на систематичному хабарництві
19:02
Колишню начальницю відділення Ужанського нацпарку судитимуть за допущення незаконної вирубки лісфонду на понад пів мільйона гривень
13:41
У Гукливому Мукачівського району мікроавтобус Mercedes-Benz травмував 10-річну дівчинку, що перебігала дорогу
20:54
/ 3
Закарпаття: ментальна війна
20:25
/ 1
Захищаючи Україну від московських ординців поліг 23-річний Іван Чорій з Лецовиці Чинадіївської громади
19:10
/ 1
Міст через Тересву, завалений автівкою ПП "Стік", демонтують
16:45
/ 1
"Гаряча лінія" Закарпатського ОТЦК та СП поповнилася ще одним номером
21:04
Сержант ЗСУ із Закарпаття півроку не з’являвся на службі і отримав 5 років тюрми
11:17
/ 3
На Закарпатті СБУ повідомила про підозру адміністратору Viber-каналу, який допомагав "ухилянтам" уникати мобілізації
16:27
/ 24
Ужгородський депутат-хабарник Мирослав Горват при річній зарплаті в 326 тис. грн задекларував нові будинок і два авто
11:32
/ 2
Священника УПЦ МП з Тячівщини засудили умовно за виправдовування дій росії
11:24
/ 1
В Ужгороді до 15 років тюрми заочно засудили агента фсб з Херсонщини, який збирав розвіддані про військові об’єкти на Закарпатті
11:40
/ 4
Ужгородський депутат-утікач Риба задекларував $100 тис. готівкою, а також нову роботу та оренду будинка в Канаді
14:15
/ 24
Голова Закарпатської ОВА Микита стане заступником керівника Офісу президента − нардеп
16:37
/ 2
Судитимуть прихильника "русского міра" зі Сваляви, який виправдовував збройну агресію рф проти України
11:07
Мешканці Берегова, яка публічно поширювала російську пропаганду, повідомлено про підозру
04:43
/ 5
Шуфрич сховав родину в Угорщині та переписав активи на підставну особу – розслідування
21:45
/ 3
Скандальні відео за участі президента Федерації легкої атлетики Закарпаття Коноваленка відзняті давно, а сам він з грудня минулого року – у розшуку за бійку
11:41
На Тячівщині місцеву колаборантку на 12 років відлучили від влади
21:45
/ 2
У Хусті біля школи досі стоїть погруддя поету-русофілу Вакарову – "Деколонізація.Україна"
16:20
/ 41
Звільнений екс"воєнком" Музиченко стане заступником голови Закарпатської ОДА
12:43
Закарпатська асоціація футболу закликає спортсменів не брати участь у турнірі "сепаратистської" CONIFA
22:20
/ 4
Зеленський призначив Сергія Кононенка начальником УСБУ в Закарпатській області
20:08
/ 2
Зеленський звільнив Гузинця з посади голови Ужгородської РДА
» Всі новини