Головні проблеми музеїв Закарпаття – кадри та туалети

Загалом в області нараховується 8 державних музеїв, 90 громадських і 2 меморіальні будинки-музеї А.Коцки та Ф.Манайла, в яких зберігається 207 345 пам’яток. У 2007 році музеї області відвідало близько 200 тисяч осіб.

Головні проблеми музеїв Закарпаття – кадри та туалети

Такі дані повідомив на прес-конференції, приуроченій святкуванню Дня музеїв, начальник управління культури ОДА Юрій Глеба..

Лише в одному краєзнавчому музеї, котрий є базовим в області, упродовж минулого року побувало 40 тисяч відвідувачів, за рахунок чого музей зумів заробити 360 тисяч грн. У той же час музей, що знаходиться по сусідству - Обласний музей народної архітектури та побуту - отримав дивіденди від поціновувачів старовинної архітектури у розмірі лише 100 тисяч. Хоча всім відомо, що майже всі весілля, які проходять у місті, не обходяться без відвідин саме цього музею. Можна зробити висновки, що нема належного контролю за фінансовими надходженнями. Прикро й те, що на території музею-скансену «Закарпатське село» відсутні елементарні речі – нема туалету. Глеба зауважив, що порадить керівництву музею поставити на його території бодай кілька біо-туалетів. Розкритикував Глеба і роботу керівництва заповідника, яке відповідає за збереження відомого на весь світ поля нарцисів. «За те, що туристи відвідають нарцисові поля, беруть 5 гривень. Але натомість не створили жодних комфортних умов для екскурсій. На всій території немає жодної урни для сміття, не те що туалетів, не збудували нормальної під’їзної дороги», - зауважив Юрій Федорович. 
З позитивних надбань Глеба визначив збільшення кількості музеїв в області. Лише минулого року було створено 19 громадських музеїв. За підтримки влади в області планують відкрити ще два – в с.Келечин - музей Карпатської України та відновлять на території заповідника «Синевир» музей лісосплаву.
Конкретно роботу музеїв проаналізував директор Обласного краєзнавчого музею Юрій Шеба. Головною проблемою він назвав кадрову. Сьогодні в найбільших музеях краю - 40% фахівці пенсійного віку. За словами Шеби, їх просто ніким замінити. До прикладу, у Хотинському замку існує жорсткий конкурс, навіть на посаду прибиральниці. Щоб отримати її, претендентка повинна пройти навіть своєрідний кастинг - бути високою і обов’язково мати світле волосся. Та й недарма - її зарплатня «на руки» становить 1 600 грн. Керівник музею розкритикував роботу обласних музеїв - художнього та народної архітектури і побуту - за відсутність сталих експозицій. «Якщо їх нема, то музеї, як такі, просто не існують», - зауважив Шеба.
Святкуватимуть цього року День музеїв доволі помпезно за спонсорства Українського союзу промисловців та підприємців: на території краєзнавчого музею пройдуть лицарські турніри, вистави лялькового театру, виступатиме знаменитий «Кантус», естрадні співаки і танцювальні колективи, а юним відвідувачам музею роздаватимуть морозиво.

Роман Сенишин, "Неділя"
15 травня 2008р.

Теги:

Коментарі

Fhn 2008-05-17 / 10:56:00
Треба зробити як мер Києва Черновецький - він наказав усім закладам харчування (ресторанам,кафе) безкоштовно пускати у свої вбиральні всіх без виключення. Інакше - штраф

Istvan 2008-05-16 / 10:41:00
Я вже давно про це розмовляю. Ці українськи туалети з часів татаро-монгольської іги є основним гальмом українського туристичного бізнесу.

Кусi 2008-05-15 / 22:38:00
Резонно- кiлькiсть вiдвiдувачiв напряму залежить вiд наявностi туалету. Побудуйте вдвiчi бiльше туалетiв i цим вдвiчi збiльшиться кiлькiсть поцiнювачiв культурноi спадщини.

НОВИНИ: Культура

15:31
В Ужгороді за участі мовного омбудсмена Тараса Кременя презентують найновіші книжки Дмитра Кременя
21:04
У п'ятницю в Ужгороді розпочнеться 5-й Карпатський Гірський Міжнародний Кінофестиваль (CMIFF)
04:00
Дрогобич
11:16
В Ужгороді відкрили персональну виставку творів майстрині декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Андреї Прислупської
11:15
Сон і олень
14:28
Чоловічий день
04:16
Жінка з кошенятами
07:44
Фріда
19:36
/ 2
В Ужгороді стартує міжнародний театральний фестиваль моновистав "Монологи над Ужем"
15:55
Книжка ужгородця Олександра Гавроша увійшла до Почесного списку Міжнародної ради з книг для молоді (IBBY)
07:46
88 плюс-мінус
18:59
/ 1
На Закарпатті нагородили переможців VI Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея
12:37
Закарпатський театр ляльок "Бавка" урочисто розпочав 44-й театральний сезон
15:12
В Ужгороді відбудеться відкриття VI Міжнародної виставки "Натхненні лялькою"
14:06
В ужгородському скансені відкриється виставка народної майстрині Марії Купарь "Відлуння традицій"
03:11
На Закарпатті відбудеться чотриденний "Чендейфест 2024"
02:39
В Ужгороді Національний президентський оркестр запрошує на концерт "Симфонія Криму. Повернення"
15:01
В ужгородському скансені відкрили виставку пісочної анімації "Light line"
16:00
У Ставному на Ужгородщині презентують два збірники фольклору, записаного Іваном Хлантою
16:11
В Ужгороді відкрилася виставка робіт художників з Коломиї
11:38
В Ужгороді презентували фотовиставку "Korenie", присвячену Всесвітньому дню етнічних словаків
11:28
Визначено цьогорічних переможців премії імені Петра Скунця в галузі літератури та краєзнавства
22:58
/ 4
Незрівнянний Стефан Мострянський
21:50
/ 1
В краєзнавчому музеї в Ужгороді відкрилася виставка до 150-річчя від дня народження Дюло Ійяса
02:27
Два Івани
» Всі новини