З 16 січня в Україні набрали чинності норми, передбачені статтею 25 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", стосовно друкованих засобів масової інформації загальнодержавної і регіональної сфер розповсюдження.
Документ передбачає, що місцевим ЗМІ, які розповсюджуються в межах лише однієї області, надано право скористатися перехідним періодом до липня 2024 року.
Водночас загальнодержавні російськомовні ЗМІ, такі як газети та журнали, мають або перейти на українську, або поряд з російською (чи то іншою іноземною мовою) дублювати свої матеріали державною. Останнє, у свою чергу, зробить друк значно дорожчим через збільшення сторінок видання.
Проте вимоги статті 25 не поширюються на друковані ЗМІ, що видаються винятково кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу, незалежно від того, чи містять вони тексти українською мовою, та на наукові видання.
Нагадаємо:
У січні 2021 року вся сфера обслуговування перейшла на українську мову при спілкуванні з клієнтами й відвідувачами.
16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який Верховна Рада ухвалила 25 квітня.
Патріот 2022-02-05 / 16:18:56
Політичний тролінг. Коментар видалено. Адмін
Ужгород 2022-02-04 / 09:05:35
Не подобається впровадження державної мови в усіх сферах функціонування держави, маєте можливівсть змінити державу. Коментар видалено. Адмін
злий 2022-02-04 / 04:39:51
Той Ужгород_, то точно якась кремлядь. Яку навіть читати не вчили, а лише строчити свої "гібридні" паскудства: "Проте вимоги статті 25 не поширюються на друковані ЗМІ, що видаються винятково кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу, незалежно від того, чи містять вони тексти українською мовою." А "Документ передбачає, що місцевим ЗМІ, які розповсюджуються в межах лише однієї області, надано право скористатися перехідним періодом до липня 2024 року."
Нічо, що угорська мова - офіційнна мова ЄС і, до того ж, всі видання цією мовою на Закарпатті - виключно обласні?
сорри 2022-02-03 / 23:52:33
Це я Ужгород_ відписав
сорри 2022-02-03 / 23:51:49
В Росії всі читають російською, в Німеччині - німецькою, у Франції - французькою, у тій же Угорщині - угорською, а от в Україні українською - ґвалт!
Господи, як же вас, агентуру кремлядську, відразу видно, як тільки за клаву сідаєте відробляти свої рублі! :(
Ужгород_ 2022-02-03 / 19:26:43
Навязування нац.меншинам майже насильно одну мову у пресу ні до чого хорошого не привело і не приведе в майбутньому крім розділення людей і стравлювання їх по мовній ознаці, в багатонаціональних Україні (де мільйони росіян, та російськомовних - схід, південь) і також в Закарпатті де велика кількість угорців, румуни іт.д. ).
Просто реально почнуть падати тиражі і продажі, з-за цього можливо навіть закриються ті газети і журнали, читачами яких були в більшості російськомовні (росіяни) чи угорськомовні (угорські) читачі. Бо навряд чи захочуть вони читати свої ті газети чи журнаали на укр мові.
Петро Ференцович Генцюр 2022-01-17 / 18:28:04
Коментар видалено. Адмін