Серед правопорушників – як закарпатці, так і мешканці інших областей: Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської, Дніпропетровської, Одеської, Херсонської, Чернівецької та Київської.
Більшість із вказаних злочинів стосується саме використання підроблених довідок про вакцинацію та сертифікацію, що кваліфікується частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України. І найбільшу частку з них складають випадки, коли громадяни пред’являють несправжні свідоцтва про вакцинацію чи довідки про негативні результати плр-тестування саме при перетині кордону, повертаючись в Україну.
Отримавши інформацію про факт використання фальсифікованих документів від працівників прикордонної служби, поліцейські у рамках відкритого кримінального провадження з’ясовують усі обставини справи. Отримавши достатню кількість доказів, дізнавачі повідомляють порушникам про підозру в злочині та направляють справу до суду, який і обирає правопорушникам міру покарання. Наразі на Закарпатті дізнавачами поліції повідомлено 21 підозру та 20 справ вже скеровано до суду.
До прикладу, один із таких випадків нещодавно був зафіксований на КПП «Вилок». Повертаючись на територію України, мешканець Виноградова пред’явив прикордонникам фальшиве свідоцтво про вакцинацію. Серед явних ознак підробки були і вигадані чоловіком дати вакцинації, які збігалися з періодом, коли він саме відпочивав в Об’єднаних Арабських Еміратах.
Справу розслідують дізнавачі поліції Виноградова, чоловікові вже повідомили про підозру.
"Необхідно наголосити, що подібні протиправні дії не лише передбачають кримінальну відповідальність за підробку документів, але й несуть пряму загрозу життю та здоров’ю як правопорушників, так і тих, з ким вони контактують", - наголошують в поліції Закарпаття.
324 2021-11-22 / 14:46:42
В Ужгородській районній лікарні на Минайській ціла банда людей у білих халатах робить фальшиві сертифікати. Айбо дуже дивно, чого поліція чи сбу такий бізнес (для медперсонала) не закрили