Випорожнення собаки є істотним показником стану кишківника. Саме тому відповідальний господар повинен стежити за тим, як вихованець справляє нужду. Завдати сильний вплив на кишківник може новий раціон або додавання нових продуктів до вже звичного корму. Кал повинен бути не дуже твердим, а випорожнюватися пес повинен регулярно не більше 2 разів на добу. Понос у собаки проявляється дуже м'якими або повністю рідкими випорожненнями.
Є безліч причин, які викликають понос у цуценяти або дорослої собаки. Попри те, що діарея зустрічається у псів досить часто, не завжди вона є приводом для хвилювань. Однак проконсультуватися з лікарем все ж варто, якщо спостерігається блювота, здуття, втрата апетиту у вихованця, він відмовляється пити, відчуває нехарактерний стрес, а в калі присутні паразити або кров.
Діарея у собаки може бути викликана як простими причинами, наприклад, змінами звичної дієти або випадковим проковтуванням сміття на вулиці, що спровокує розлад шлунку. Також причиною розладу може бути медикаментозне лікування, яке проходить вихованець. Крім цього, понос викликають глисти, інші паразити й інфекції, в тому числі вірусні та бактеріальні.
Є також й інші більш серйозні проблеми, що викликають діарею: запальні процеси, отруєння, харчова непереносимість тощо. При спостереженні будь-яких порушень здоров'я вашого пса, слід якомога швидше звернутися за професійною допомогою до ветеринара.
При появі рідких випорожнень потрібно уважно простежити за поведінкою вихованця. Це допоможе визначити, чи носить понос разовий характер або він є наслідком якогось захворювання. Після цього можна звернутися до лікаря за консультацією.
Найчастіше нема потреби обмежувати тварину в їжі. Особливо це стосується цуценят, у яких не настільки великий резерв сил, як у дорослих тварин. Однак звичний раціон вихованця може виявитися занадто важким для перетравлення, тому дієта може бути скоригована фахівцем. Важливо стежити за тим, щоб вихованець пив достатню кількість води, щоб запобігти зневодненню.
Попри те, що пронос – це явище нерідке, лікується він досить швидко. Але у тих випадках, коли цей процес затягується, можна говорити про серйозні проблеми зі здоров'ям, які вимагають медикаментозного лікування. Якщо відчуваєте побоювання, звертайтеся до лікаря та дотримуйтесь усіх рекомендацій по лікуванню й харчуванню.