Органом досудового розслідування встановлено, що українець під час проходження державного кордону пред’явив інспектору Державної прикордонної служби України підроблений документ, а саме міжнародне свідоцтво про вакцинацію COVID-19, видане на його ім'я, яке посвідчене лікарем комунального некомерційного підприємства. Видача якого не входить до повноважень даного підприємства, а отже, свідоцтво про вакцинацію лікарнею не видаються.
Дії даної особи правоохоронцями були кваліфіковані за ч. 4 ст. 358 КК України, тобто використання завідомо підробленого документа.
За результатами розгляду обвинувального акта особу було визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, та призначено йому покарання у межах санкції даної статті.
Ужгородський міськрайонний суд зауважує, що згідно з санкцією ч. 1 ст. 358 КК України передбачена кримінальна відповідальності осіб за підроблення COVID-сертифікатів, а саме:
• Штраф до 17 000 грн. або
• Арешт на строк до 6 місяців або
• обмеженням волі на строк до 2 років.
Повторне вчинення цього кримінального правопорушення загрожує обмеженням чи позбавленням волі на строк до 5 років.
Для тих, хто користується завідомо підробленим сертифікатом передбачена також відповідальність у вигляді штрафу в сумі 850 грн або ж арештом до 6 місяців чи обмеженням волі до 2 років.
степан сокира 2021-10-29 / 19:23:58
Блін. А чому ще і лікаря не наказали. Знов гребані прокурори (державне обвинувачення) взяли взятку і лікаря не включили, як співучасника правопорушення. Наглядний приклад корупції.