До 75-річчя з часу першої вистави Закарпатський муздрамтеатр готує постановку першої закарпатської оперети "Флірт і кохання"

У листопаді Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегїів відзначатиме 75-річчя першої вистави на своїй сцені.

До 75-річчя з часу першої вистави Закарпатський муздрамтеатр готує постановку першої закарпатської оперети "Флірт і кохання"

З такої нагоди найбільший театр області розпочав роботу над постановкою першої закарпатської оперети «Флірт і кохання», лібрето до якої написав Юрій-Августин Шерегій, а музику – його брат Євген. Сценічна історія цієї найвідомішої п’єси братів Шерегіїв доволі поважна. 

Написана вона була в 1933-1934 роках в Хусті та Великому Бичкові, де вчителювали у той час брати-театрали. Перша прем‘єра відбулася в міському театрі Ужгорода 2 лютого 1936 року. Режисером вистави був сам автор тексту, а оркестром диригував – автор музики. 

Як зазначала тогочасна преса, в залі був аншлаг і публіка сприйняла «комічну оперету на 3 дії з танцями» з великим захопленням. Адже вистава відображали модні тенденції того часу. Замість убогого закарпатського села дія на сцені відбувалася у холі, барі і навіть на пляжі успішного пансіонату «Гуцулка» у Квасах. 

Друга постановка «Флірту і кохання», яке ще має другу авторську назву «Танго для тебе», відбулася 13 лютого 1943 року в українському театрі Дрогобича, яким тоді керував Юрій-Августин Шерегій. 27 лютого 1977 року на 70-річчя автора п’єси «Танго для тебе» поставили у Братиславі, де проживав після війни відомий закарпатський театральний діяч.  

У 1999 році постановку першої місцевої оперети вже теж під назвою «Танго для тебе» здійснив головний режисер Закарпатського муздрамтеатру Анатолій Філіппов, що стало подією в культурному житті краю. До Ужгорода на прем’єру приїхала родина Юрія-Августина Шерегія із Братислави.

І ось 28 листопада 2021 року очікується вже п’ята постановка однієї з найуспішніших закарпатських п’єс. Режисером-постановником є народний артист України Анатолій Філіппов, який підготував власну сценічну версію музичної вистави братів Шерегіїв під назвою «До зустрічі з тобою…». 

А цієї суботи, 30 жовтня, о 18.00 Закарпатський муздрамтеатр запрошує на перегляд ексцентричної комедії А.Курейчика «Обережно – жінки!», яка вже понад десять років не сходить зі сцени найбільшого театру області, що свідчить про її постійний глядацький успіх. 

Олександр Гаврош, завідувач літературно-драматичної частини Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв

28 жовтня 2021р.

Теги: оперета, муздрамтеатр, флірт, кохання

Коментарі

До речі 2021-11-17 / 22:49:02
Сценічну історію цієї оперети слід доповнити.

Первіснy постановкy (1936 p.) представилa театральна трупа «Нова сцена при філії Просвіти в Хусті» під назвою «Флірт і кохання». Другa постановка в Дрогобичі (1943 p.) пiшла пiд назвою «Флірт і кохання», однак на афіші бачимо підзаголовок «Маю один спомин». http://dramteatr.uz.ua/1115-zakarpatskij-muzdramteatr-gotue-do-yuvileyu-prem-eru-vistavi-brativ-sheregijiv.html

Tретя постановка в професійному «Українському національному театрі в Пряшеві», якої прем'єра відбулася 6 травня 1947 р., пішла вже під назвою «Танго для тебе» (Ю-А. Шерегій. Збірник до сотої річниці. Братислава 2008, c. 26, 51). Так само i с л i д у ю ч i постановки.

Четвертy постановкy (1977 p.) виставив у Братиславі аматорський український музично-драматичний колектив діючий в рамках «Районного культурно-суспільного осередку Братислава-Старе місто». Прем’єра відбулася з допомогою малого оркестра державного театру «Нова сцена» в «Малoмy залy» будівлі філармонії в присутності братів Шерегіїв (Ю-А. Шерегій. Збірник до сотої річниці. Братислава 2008, c. 69).

П'ята постановка належить «Українськoмu самодіяльному театрy Культурно-мистецького товариства ім. Т. Шевченка в Баня-Луцi» (Югославія/Боснія). Прем’єра відбулася на сцені «Національного театру Боснії» 30 жовтня 1983 р. (Ю-А. Шерегій. Збірник до сотої річниці. Братислава 2008, c. 67).

Шоста постановка оперети належить професійному ужгородскому муздрам театру, прем’єра відбулася 26 січня 1999 p. Нинішній «Закарпатський aкадемічний обласний український музично-драматичний театр iм. братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв» покаже 28 листопада вже сьомy постановкy оперети, її новy сценічнy версiю з підзаголовкoм «До зустрічі з тобою…».

Я і родичи радіємо, що згадана перша oперета закарпатських авторів, братів Шерегіїв, через багато років повернеться в репертуар першої театральної сцени Закарпатської області України.

Йосип Шерегій

НОВИНИ: Культура

05:35
В Ужгороді покажуть "Майстер і Маргарита. Євангеліє від Юди"
13:13
Закарпатський муздрамтеатр покаже вистави у Хусті
12:32
В Ужгороді відкриють персональну виставку Сергія Глущука "Життя – це театр"
05:35
/ 2
В Ужгороді проходить фотовиставка Миколи Тинкалюка "Гуцули. Кінець ХХ – початок ХХІ століть"
14:05
/ 1
28-29 листопада відбудеться онлайн-прем'єра документальної стрічки про Івана Чендея "Брат Іван"
05:01
/ 3
Майже 80 робіт представили в Ужгороді до 110-річчя художника Федора Манайла
15:54
/ 2
В Ужгороді відкрилася Міжнародна виставка графіки"ХІ. Карпатське бієнале" графіки дітей та молоді
11:15
В Ужгороді відбувся обласний відбірковий тур Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з інвалідністю "Барви життя"
10:47
Колективи Закарпатської обласної філармонії отримали статус академічних
10:48
У Мукачеві вручатимуть літературну премію імені Ю. Мейгеша
12:33
У скансені в Ужгороді відкриється міжнародна виставка графіки дітей та молоді "Карпатське бієнале"
10:59
/ 3
Ужгородка здобула "срібло" Чемпіонату Світу із танцювального спорту
10:48
25 листопада Закарпатський муздрамтеатр покаже прем’єру вистави "Чіріклі"
10:36
Opera Diva лунатиме на сцені Закарпатської обласної філармонії
10:45
/ 2
В Ужгороді відкриють художню виставку Сергія Глущука
12:43
У Мукачеві розпочинається театральний фестиваль "Зірковий листопад на Закарпатті"
14:59
/ 1
Закарпатський муздрамтеатр покаже прем’єру першої закарпатської оперети "До зустрічі з тобою…"
12:59
Виставка світлин "Карпати. Монохром" триває в Ужгороді
13:50
/ 1
Естрадно-духовий оркестр влаштує в Ужгороді Grand Concert
14:08
Контрабасист Андрій Шинкевич з Білорусі виступив в Ужгороді
17:57
Пам'яті Володимира Рутківського
12:11
В Ужгороді відкрилася персональна виставка робіт Юлії Єгорової-Рогової
11:26
До 75-річного ювілею Закарпатський муздрамтеатр запровадив святкову анкету
11:06
"Етюди осені - 2021" можна побачити на виставці в Мукачеві
12:38
В Ужгороді відкрили "пленерну" виставку робіт закарпатських художників
» Всі новини