Як зазначає Мар’яна Місик (проєкт-менеджер): «Це перший проєкт громади, який одразу став успішним. У нас є найвисокогірніше озеро, яке слугує для туристів своєрідним магнітом, але ми прагнемо гармонійно розвивати свій природний та історико-культурний потенціал. Тому й вирішили реалізувати проєкт ̎Синевир. Горяни̎, який по-новому розкаже про наш край».
Варто зазначити, що кожен подорожуючий знайде для себе у цій туристичній пропозиції своє, адже туристу пропонується 4 унікальні маршрути: «Синевир. Духовність», «Синевир. Історія», «Синевир. Традиції» та «Синевир. Промисли».
Більше того, це не просто візуальні екскурсії, Юрій Бабічин, що надзвичайно цікаво розповідає про побут горян та уже зниклу професію бокорашів, запропонує відвідувачам зануритися у минувшину і спробувати власноруч нагострити сокиру чи «приборкати» бокор. Музей лісу та сплаву закохає в себе майстерно виконаною різьбою по дереву, якою оздоблені стелі приміщень, відкриє секрети побудови колиби (ви знали, що вхід у колибу спрямований виключно на південь, а її сторони відповідають сторонам світу?), познайомить з куделею, веретеном та іншим приладдям для прядіння.
Лінія Арпада – для тих, хто захоплюється історією та прагне на власні очі побачити укріплення та переконатися, що життя завжди перемагає смерть, а війна, якою б довгою та кривавою не була, врешті-решт закінчується. Сліди двох світових війн, історичні кордони зниклих держав, пам’ятки єврейської трагедії – це все можна дізнатися з маршруту «Синевир. Історія».
Яка ж Міжгірщина, край, де лісисті гори нагадують застиглих казкових істот, без легенд та переказів? Віра Нірода не лише розповість уже знайомі всім легенди про Синь та Вира, а й відкриє таємницю вічної дівочої вроди. Ці таємниці нашіптують їй русалки, що за легендою мешкають на дні озера, а Віра переповідає туристам.
Варто зазначити, що кілометраж усіх чотирьох маршрутів коливається від 27 до 35 км. Кожен маршрут містить від 8 до 10 туристичних об’єктів. Надзвичайно зручним є те, що подорожуючий може пройти як весь маршрут, так і обрати певні локації (інтерактивна карта допомагає сформувати прогулянку за власними інтересами, а відеоролик полегшує вибір).
Міжгірщина – це не край одного озера. Це місцевість, де можна відчути життя на смак, долучившись до споконвічних традицій: відсвяткувати автентичне Різдво чи Великдень, навчитися співати та танцювати коломийки, грати на трембіті, скуштувати традиційні страви: токан, банош, бринзу; відпочити душею, відвідавши храми, намолені віками. На Синевирському перевалі, з якого починаються усі маршрути, розташована ротонда з неймовірною енергетикою. Туди приходять безліч вірян, щоб попросити простого людського щастя перед іконою «Божої матері-скоропослушниці», привезеної з Афону.
«Проєкт «Інтерпретаційна культурно-пізнавальна мандрівка ̎Синевир. Горяни̎, який був реалізований Синевирською громадаю в межах партнерської програми ̎Культура. Туризм. Регіони̎ Українського культурного фонду Державного агентства розвитку туризму – лише початок. Адже Бог дав великій Україні маленьке Закарпаття, щоб частинка Карпат завжди залишалася у душі туриста, а турист назавжди закохувався і залишав частинку своєї душі у Карпатах», - додає менеджерка Мар’яна Місик.
Незабаром планується запуск сайту, за допомогою якого кожен охочий зможе ознайомитися із запропонованими маршрутами, обрати найцікавіший або сформувати власний та отримати найцінніше для мандрівника – позитивні враження.
Ольга Томашевська
Мотель Трембіта, Міжгір'я 2021-10-06 / 13:07:53
У нас дуже цікавий та унікальний край, який варто відвідати кожному!