Знакова — тому, що свідчить про відродження кераміки, яка вже почала була занепадати. Як зазначили ініціатори проведення виставки Мирослава Росул та В'ячеслав Віньковський, вони керувалися бажанням продемонструвати, що закарпатська кераміка продовжує жити, та простежити етапи її розвитку протягом півстоліття. Тому до експозиції увійшли роботи відомих майстрів народної творчості братів Івана та Михайла Галасів, Василя Газдика, Івана Сідея, а також тих, хто продовжує активно працювати донині. Серед них такі широко визнані авторитети в галузі кераміки, як Ендре Гіді, Мирослава Росул, В'ячеслав Віньковський, Наталія Грабар, Віра Балога-Пуглик, Наталія Попова, Ольга Скакандій, Андрея Павук та інші. Виставка свідчить про те, що традиції народного мистецтва знають і продовжують тільки майстри старшого покоління, які, очевидно, добре розуміють цінність та важливість цього. На жаль, до експозиції ввійшли не всі роботи, запропроновані учасниками, — не дозволила площа виставкової зали.
Примітно, що сучасні керамісти майже повністю втратили свою майстерність як ремісники, акцентуючись на творчості. Нині в силу певних об'єктивних причин мало хто з них уміє працювати на гончарному крузі.
В організації виставки разом із ініціаторами взяв участь і обласний організаційно-методичний центр культури (дир. В. Рудейчук). У співпраці із Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту (дир. Г. Андял) та обласним художнім музеєм ім. Й. Бокшая вони плідно попрацювали над тематичним розширенням експозиції.
Свої роботи репрезентували також відомий скульптор Михайло Попович, Юлія Єгорова, Габріелла Фекете, Ярослав Борецький, Андріана Куруц, Наталія Ліврииц, Шара, Bandi Шолтес.
Здається, "крига рушила", і кераміка, еволюціонувавши, починає переживати чергове відродження. Принаймні в це хочеться вірити!