Перемовини Сійярто та Лаврова у Будапешті: що далі очікувати Україні від головного союзника Росії в ЄС

Провідні російські ЗМІ називають візит глави МЗС РФ Сергія Лаврова до столиці Угорщини, який відбувся 24 серпня, надзвичайно результативним з усіх точок зору, а саму Угорщину — членом найвужчого кола дружніх Росії європейських країн.

Перемовини Сійярто та Лаврова у Будапешті: що далі очікувати Україні від головного союзника Росії в ЄС

І як видно з головних тез за результатами двосторонньої зустрічі – це не просто слова прокремлівських журналістів, а добре спланований ланцюжок дій, який спрямований як на поглиблення російсько-угорської економічної співпраці, так і на продовження антиукраїнської міжнародної кампанії.    

Дата візиту Сергія Лаврова до Будапешта і зустрічі з главою МЗС Угорщини Петером Сійярто була вибрана не випадково, адже саме 24 серпня українці масштабно відзначили День Незалежності та провели саміт «Кримської платформи», який традиційно не визнає Росія. Навіть не дивлячись на те, що Угорщину на саміті представляв президент країни Янош Адер, угорці змушені були виправдовуватися за це перед Москвою, про що журналістам акцентував особисто Сергій Лавров.

«Кримська платформа» — штучно створена русофобська акція. Намагатимуться підтримувати ці настрої для того, щоб підіграти ультрарадикальним неонацистським проявам у сучасній Україні. Їм потурає влада в Києві і лідери західного світу. Знаємо про методи, які використовуються для примусу союзників «підключатися» до подібного роду безглуздих акцій. Для нас не дивно, що ця хибно зрозуміла «солідарність» членів ЄС і НАТО лягла в основу абсолютно порожньої, безперспективної пропагандистської затії», — заявив Лавров у коментарі журналістам на підсумковій прес-конференції.

Участь президента Угорщини у саміті також не обійшлася без конфузів. Взявши слово, Янош Адер замість акцентів на окупації Росією українського півострова у 2014 році став говорити про порушення прав національних меншин в Україні, приводячи у приклад угорську громаду Закарпаття.

«Угорці опинилися у складі інших держав, хоча й не хотіли цього. Ніхто ніколи в них не запитував, в якій країні вони хотіли жити. Угорці, які опинилися у складі меншин в інших державах, страждали протягом багатьох століть, тому що в них відібрали їхні школи, домівки. Вживалися всі заходи для того, щоб вони не могли вивчати власну мову… Пам’ятаючи угорців, які втратили свої життя, і пам’ятаючи трагедію Тріанонського договору ми можемо сказати, що знаємо напевне, чому анексія Криму – така чутлива незагоєна рана для українців», – зазначив Янош Адер.

За результатами підсумкової конференції Лаврова та Сійярто у Будапешті стало також зрозуміло, що Угорщина і РФ мають спільну міжнародну позицію у питанні начебто порушення прав національних меншин в Україні, постійно наголошуючи на цьому журналістам.

«У нас спільна позиція щодо безальтернативності повного і послідовного виконання Мінського «комплексу заходів», що саботується українським керівництвом. Глибоко стурбовані дискримінаційною політикою київської влади, яка порушує права росіян, угорців та інших народів, які століттями жили на території сучасної України», — уточнив глава МЗС Росії.

Його угорський візаві Петер Сійярто так само не упустив можливості вкотре висловитись негативно про освітню та мовну реформи в Україні, які нібито порушують права угорців Закарпаття, змушуючи їх вивчати в школі українську мову.

«Що стосується ситуації в Україні, тут наша позиція однозначна — ми завжди підтримували суверенітет України, це ніколи не було під питанням. Але так само ми підтримуємо і наступну позицію: ми вважаємо, що не можна порушувати інтереси національних етнічних меншин. Ми також бачимо, що Україна порушує багато угод… У Закарпатській області все більше і більше конфліктів та інцидентів і порушується право на навчання рідною мовою. Ми просили українську сторону про припинення цієї політики, але поки що не були прийняті потрібні заходи», — зазначив на прес-конференції міністр Сійярто.

Не дивлячись на стратегічну важливість «українського питання» для обох сторін, ключовими пунктами перемовин були укладання нового багаторічного контракту між урядом Угорщини і російським «Газпромом» на поставку газу в обхід України, а також запуск власного виробництва російської вакцини «Спутник V» в угорському місті Дебрецен, неподалік кордону із Закарпаттям.

Для вирішення «газового питання», Петер Сійярто 30 серпня прибув до Санкт-Петербургу, де провів зустріч з головою компанії «Газпром» Олексієм Міллером, щоб закріпити попередні домовленості про підписання восени цього року газового контракту на 15 років. Газ угорцям постачатиметься через «Турецький потік», тобто в обхід України.

Аналізуючи наведені факти та враховуючи наближення парламентських виборів в Угорщині, які заплановані на березень 2022 року, можна очікувати чергове загострення українсько-угорських відносин, різких заяв від топ-посадовців, а також втручання угорських дипломатів у внутрішні справи України, оскільки значна частина провладного електорату для партії Віктора Орбана проживає саме на Закарпатті

І подібні дії не змусили на себе довго чекати. Одразу після проведення перемовин у Будапешті стало відомо, що Угорщина заборонила в’їзд на територію ЄС всій слідчій групі СБУ, яка веде справу про сепаратизм голови «Товариства угорської культури Закарпаття» Василя Брензовича. Це не лише безпрецедентний крок у двосторонніх відносинах, який загострює і без того напружену міжнародну ситуацію, але й показує реальні наміри угорської влади до нормалізації взаємостосунків.

Секція "Дельта" групи "Інформаційний спротив"

01 вересня 2021р.

Теги: Угорщина, сійярто, Росія, Лавров

Коментарі

Вуву 2021-09-01 / 09:20:08
Добре що візит орбанутого в Украіну не відбувся , бо було б ще більше зловонності і смроду.
Відразу відчувалось що там мали б бути провокативні дійі з боку В.О. а дикуни орки в балалайні вже були на поготові щоб висвітлювати подійі на пропогандоноканалах.
Але зірвалось і спокій голова

НОВИНИ: Політика

00:31
"Швидкі", які на Закарпатті вручив "префект" Зеленського Тищенко, пов'язані з "ДНР"
23:58
/ 1
Росія може повністю зупинити транзит газу до Угорщини через закарпатське Берегово – Оператор ГТС
00:15
/ 3
"Закарпатець" Шуфрич став власником 60% "Першого незалежного", створеного експрацівниками "каналів Медведчука"
23:21
/ 2
Як діти та жінки закарпатських нардепів хизуються багатством у соцмережах
16:31
/ 6
Угорського депутата, речника партії з правлячого блоку не пустили в Україну
11:02
/ 9
Зеленський призначив керувати Ужгородською РДА Радіона Кіштулинця
10:02
/ 10
"Він дійсно начитаний!" – екзаменаторка про адвокатський іспит нардепа Киви на Закарпатті
05:36
/ 12
Упійманий на вимаганні та отриманні хабара "слуга" Попелич продовжує працювати на посаді голови Воловецької ОТГ
11:12
/ 1
Закарпаття відвідає комітет ВР із питань інтеграції України до ЄС разом із Консультативною місією ЄС в Україні
09:15
/ 9
В Ужгороді біля пам’ятного знаку борцям за Волю України зірвали червоно-чорний стяг
18:04
/ 30
Кримінальну справу щодо мера Ужгорода Андріїва стосовно розтрати 6,5 млн грн закрили через термін давності
10:10
/ 2
Уряд у зв'язку із висловленям недовіри звільнив голову Берегівської РДА і призначив нового керівника Ужгородської РДА
05:23
/ 20
В Ужгороді "батько" закарпатського сепаратизму планує презентувати свою книжку, перевидану у сепаратистському видавництві
04:38
/ 15
Угорщина заборонила в’їзд на свою територію слідчій групі СБУ, яка веде справу Брензовича
15:12
/ 32
Священики Закарпаття та Львівщини просять нового нунція вирішити питання єдності УГКЦ
02:08
Три серпневі дні Ужгорода
19:31
/ 9
Сійярто поскаржився міністру Путіна, начебто Україна порушує багато угод щодо угорців Закарпаття
04:18
/ 1
Здобуття Незалежності. Закарпаття
02:05
/ 6
Як євродепутат Андрея Бочкор стала головним рупором угорської пропаганди на Закарпатті
03:45
/ 7
У Москві помер замовник підпалу офісу КМКС в Ужгороді
16:51
/ 3
Затриманого на Закарпатті активіста з Китаю, який утік від переслідувань, залишать в Україні
01:11
Захисника уйгурів з Китаю, якого повернули в Україну зі Словаччини, попросив визнати його біженцем
11:56
/ 6
У закарпатському Чопі затримали захисника уйгурів, що втік із комуністичного Китаю під загрозою смерті
16:48
/ 8
Про Балогу, Москаля, Медведчука та політичну історію Закарпаття
19:46
/ 9
Берегівська райрада більшістю голосів висловила недовіру "ріднозакарпатському" голові РДА Вантюху
» Всі новини