Саме у такий спосіб Шандорне Модьор намагалась посприяти своєму сину Барнабашу Модьору, який у 2019 році балотувався від угорської провладної партії Fidesz-KDNP у мери цього невеличкого прикордонного міста. Завдяки цим виборчим махінаціям пан Модьор все-таки здобув бажану для себе перемогу.
Жінка, яка до цього часу очолювала Кішпалад понад 20 років, прописала у власному будинку більш як 50 осіб з українсько-угорським громадянством. Практично всі вони – мешканці Закарпаття. Вчинити так само вона переконувала й інших мешканців села. Відповідно, закарпатці мали проголосувати на виборах за потрібного кандидата, який представляв тоді партію угорського прем’єра Віктора Орбана – Fidesz-KDNP.
Після того, як населення Кішпаладі зросло за півроку майже втричі, ситуацією зацікавились журналісти впливового угорського телеканалу RTL Klub, який не завжди підтримує політику уряду ексцентричного Віктора Орбана. Сюжет набув неабиякого резонансу, тому угорська влада змушена була «зливати своїх», тобто тих, хто залучав закарпатських угорців до фальсифікації місцевих виборів.
Так чи інакше, за результатами розслідування цих подій пішли перші вироки. Отримала судимість у вигляді 1 року та 6 місяців позбавлення волі з відтермінуванням вироку і Шандорне Модьор, хоча насправді завдяки закарпатцям перемогу отримували навіть члени угорського парламенту.
До прикладу, такий собі Аттіло Тілкі – депутат Національної асамблеї Угорщини, який у 2018 році потрапив у скандал через те, що у день виборів сотні закарпатців привозили до Угорщини для голосування за нього та політичну партію Fidesz-KDNP. І знову журналістське розслідування, але тепер вже угорського телеканалу Hir TV, викрило виборчі махінації команди депутата, який очікувано переміг у себе на окрузі.
Аттіло Тілкі дотичний до виборчих махінацій не тільки в Угорщині, але й в Україні, за що йому було заборонено в’їзд на українську територію. Причина дуже проста: втручання у передвиборчу кампанію на Закарпатті та відкрита агітація за «КМКС – Партію угорців України», яку очолює підозрюваний у сепаратизмі Василь Брензович.
Крім вже відомого нам депутата Тілкі, у 2020 році заборони отримали ще ряд інших високопоставлених угорських дипломатів і чиновників, які так само публічно втручались в українські вибори. Серед них і Уповноважений уряду, відповідальний за розвиток співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорщини і Закарпатською областю Іштван Грежа.
Все це буде повторюватись знову, адже у 2022 році Угорщина готується до чергових парламентських виборів, де за попередніми даними соцопитувань провладна Fidesz-KDNP може взагалі втрати більшість, програвши голосування опозиційним силам. Після поразок у ЄС та виключення з коаліції в Європарламенті, політична сила прем’єр-міністра Віктора Орбана намагатиметься залучити до виборів максимум закарпатців, втративши значну підтримку угорців всередині країни.
Вуву 2021-07-03 / 05:23:23
Порядних політиків майже нема .
Бо не можна бути чистим по серед болота , і вдавати на вигляд порядність і чесність
loci 2021-07-03 / 00:46:36
такое і тракторист прозор робить
Переселенець 2021-07-02 / 17:12:15
Так роблять усi .Кажуть Що депутат Мандич понапрописував ромiв з Лiнцiв,Коритнян понад 200 осiб.можна просто перевiрити скiльки за останнi Роки зареестровано ромiв з навколишнiх сiл в Ужгородi !у деяких квартира по 300 чоловiк.От е Чим зайнятись правоохоронцям та чому Роми стать депутатами!