З метою розвитку краєзнавства та фотомистецтва організатори виставки пропонують шляхи виходу на обласний і Всеукраїнський рівень шкільним та приватним історико-краєзнавчим експозиціям, які функціонують на теренах області.
Пропоновані конкурсантами проекти можуть представити: проведені археологічні експедиційно-пошукові роботи на території того чи іншого населеного пункту нашого краю, походження назв (топоніми, гідроніми); матеріали родинних архівів; визначних постатей; обрядово-побутові сцени; пам’ятки історії й архітектури і т.д. Конкурсантами можуть бути: ОТГ та/або їх представники, мешканці Закарпатської області, організації всіх форм власності зареєстрованих у Закарпатті. (Методологічний супровід для бажаючих взяти участь у конкурсі організатори надаватимуть безкоштовно).
Організатори сподіваються, що нові фотографічно-краєзнавчі дослідження населених пунктів Закарпаття формуватимуть зацікавленість до історії міст і сіл нашого краю, охорони пам'яток історії та культури та створять основу для нових краєзнавчих турів, а Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім.Тиводара Легоцького стає новітньою платформою представлення освітніх експедицій.
Три кращі проекти, відібрані авторитетним журі, презентуватимуться окремими експозиціями у Карпатському виставковому центрі Міжнародної федерації фотомистецтва Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім.Тиводара Легоцького.
Володимир Ньорба, експерт Українського культурного фонду, Фото: Василь Габорець