Закарпатський народний грантово продовжить "Зіркове майбутнє Срібної Землі"

Заслужений академічний Закарпатський народний хор, попри 75-літню історію і давні традиції, завжди відкритий для творчих експериментів, здатний виношувати сміливі ідеї й успішно їх реалізовувати. Серед найбільш вдалих ініціатив колективу – проєкт «Зіркове майбутнє Срібної Землі», започаткований у 2018 році. Йдеться про спільне виконання на професійній сцені артистами хору й талановитими дітьми нашого краю – співаків, танцюристів, інструменталістів – кращих зразків фольклору із репертуару колективу. Це була давня мрія керівника Закарпатського народного хору Наталії Петій-Потапчук, якою вона зуміла надихнути як підлеглих, так і юних виконавців, їх батьків і викладачів.

Закарпатський народний грантово продовжить "Зіркове майбутнє Срібної Землі"

Перший концерт «Зіркове майбутнє Срібної Землі» викликав неабиякий резонанс і настільки припав учасникам до душі, що в 2019 році проєкт було продовжено. До нього, крім попередніх, долучилися й нові учасники, а захід став ще масштабнішим. За цей час на одній сцені з уславленим колективом виступили Анастасія Дьомінова, ансамбль сопілкарів «Дударик» під керівництвом Ольги Мицьки, Зразковий дитячий ансамблю танцю «Турянська долина» (керівник – Едуард Воронич) із с.Тур’я Ремета Перечинського району, Кароліна Борис і Дитячий зразковий фольклорний гурт «Цімборики» (керівник – Наталія Шимша) з Хуста, Олександра Макарова (ксилофон) з Мукачева, Алекс Егреші (кларнет, цимбали) з Виноградівщини, Михайло Черничко з Іршавщини, хореографічний ансамбль «Наша файта» (керівник – Мирослава Огразанська) з Ужгородщини. Неабияк прикрасили проєкт своєю участю учні Ужгородської ДМШ ім.П.Чайковського Юлія Райхель, Катерина Лазарчик, Олександр Зимомря, Дарія Лесів, Даніель Семсічко (викладач – Марія Мудранинець), Зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Джерельця Карпат» (керівник – Михайло Сачко), Dance studio «ROYAL» (керівник – Наталія Змушко-Йовні),  вихованці Авторської естрадної студії Яни Садварій «RENA» та ін.

Проєкт набув популярності, і все більше талановитих дітей виявляли бажання до нього долучитися. Навіть в умовах минулорічного карантину керівництво Заслуженого академічного Закарпатського народного хору провело онлайн конкурс-відбір серед претендентів з багатьох куточків Закарпаття й обрало нових учасників з Великоберезнянщини, Перечина, Чопа, Мукачівщини (Великолучківська ДМШ), вихованців Ужгородської ДШМ, танцювальний колектив зі Свалявщини тощо.

Проведення такого неординарного заходу вимагало чималих людських і фінансових ресурсів. Впродовж цих років проєкт утримувався за рахунок доброї волі керівництва та артистів Закарпатського народного хору, а витрати на його реалізацію з колективом ділили батьки юних учасників та окремі доброчинці. Водночас, благородна мета проєкту – збереження та популяризація закарпатського фольклору, виховання молодого покоління в любові до рідного слова, пісні, танцю, обрядів і традицій, плекання щасливого майбутнього Срібної Землі – мотивувало керівництво колективу поборотися за здобуття гранту Українського культурного фонду за програмою «Діти культури». Програма спрямована на розвиток дитячого потенціалу в культурному секторі, активне залучення дітей до культурно-мистецького життя та підтримку дитячих проєктів. Відрадно, що в жорсткій конкуренції із понад 130 проєктами з усієї України поданий Закарпатським народним хором проєкт пройшов всі етапи відбору, в тому числі у чітко встановлені строки зібрав 101 % від необхідної суми (а саме 72.5 тис грн) на платформі Спільнокошт (ГО Гараж Генг, «Велика ідея»), партнера УКФ. Над розробкою гранту працювала ціла команда на чолі з Наталією Петій-Потапчук та її заступником Володимиром Гірником.

І от такий тривалий і неймовірно складний процес над здобуттям гранту завершився цілковитою перемогою: з 1 липня Заслужений академічний Закарпатський народний хор отримає від Українського культурного фонду повне фінансування свого унікального проєкту «Зіркове майбутнє Срібної Землі»! Ця приємна звістка наприкінці ювілейного 75-го концертного сезону неабияк порадувала колектив. Та найбільше втішає те, що вагома підтримка Українського культурного фонду дасть можливість гідно, плідно й більш ефективно попрацювати з юними зірками, надати проєкту більшого розмаху, піднести його на якісно новий рівень, подарувати яскраві та незабутні враження як його учасникам, так і глядачам.

Цьогорічний захід заплановано на кінець вересня-початок жовтня. У його рамках передбачено спільні концерти Закарпатського народного хору та юних талантів в Ужгороді, Перечині та Хусті. А робота над підготовкою вже стартує. Попереду – новий відбір юних учасників. А для цього треба донести інформацію до всіх мистецьких шкіл області, до найвіддаленіших куточків краю, де живуть талановиті діти. Потім організувати їх участь у спільних із Закарпатським хором репетиціях, створити умови для занять дітей із викладачами колективу, визначитися з репертуаром, концепцією програми. Зайве казати, наскільки помічними стануть кошти від гранту у питанні покриття витрат на транспорт, харчування та проживання (в разі потреби) для дітей та їхнього супроводу на період підготовки проєкту, заохочувальні подарунки для дітей, підготовку нотного матеріалу та створення аранжувань для нових творів, запис, монтаж і тиражування подарункових електронних носіїв із матеріалами проєкту та заохочувальних призів для його учасників тощо.

«Любім своє» – таким є головне гасло проєкту «Зіркове майбутнє Срібної Землі». Його організатори щиро вболівають, щоб діти Срібної Землі відчували підтримку дорослих, мали змогу долучатися до прекрасного і розвивати свої таланти, а любов до рідної пісні, танцю, звичаїв пронесли крізь усе життя.

Таїсія Грись

24 червня 2021р.

Теги: грант, хор

НОВИНИ: Культура

18:02
/ 3
1 серпня Ужгородський замок порадує відвідувачів насиченою святковою програмою
23:00
Лауреатом премії ім. В.Винниченка став закарпатець Василь Густі
13:18
/ 1
Рішення про ліквідацію дитячих шкіл мистецтв на Ужгородщині скасовано у суді
16:35
/ 1
Закарпатські казки видадуть легкою мовою для "особливих"
19:56
У Мукачеві відкрили ювілейну виставку живопису Аттіли Коприви "Квінтесенція"
10:51
Виставка сучасного українського іконопису триває в Мукачівській греко-католицькій єпархії
15:35
В ужгородському скансені відбудеться виставка "Натхненні лялькою"
15:08
/ 1
На Закарпатті видадуть ювілейну книжку до 150-річчя Лесі Українки
15:42
/ 6
У Мукачеві експонується творча виставка львівської художниці Світлани Дзедзей
13:54
/ 1
Столичний “Дикий театр” представить виставу “Карбід” за мотивами роману закарпатця Андрія Любки
10:22
Персональну художню виставку Івана Дідика Ars Nature презентували в Ужгороді
09:59
"Веселку на полотні" Світлани Дзедзей презентують у Мукачівському замку
18:09
Виставку живопису та графіки Бориса Кузьми презентували у Генконсульстві Словацької Республіки в Ужгороді
10:12
/ 1
Юна піаністка з Мукачева здобула перемогу на Міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі мистецтв
13:44
/ 1
У скансені в Ужгороді відкрилася виставка "Прикраса" із фондів львівського музею ім. Шептицького
16:01
В Ужгороді відкриють виставку "Прикраса" зі збірки Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького
14:34
У Мукачеві стартував міжнародний фестиваль для юних журналістів, письменників та художників "Рекітське сузір’я 2021"
12:38
/ 1
Берегівський Народний український театр імені Я. Бандурович повернувся з нагородою зі Всеукраїнського фестивалю в Очакові
12:30
11 липня Закарпатський муздрамтеатр закриє театральний сезон
09:59
У Мукачеві презентували книгу "Без права на щастя" та виставку живопису "Світлом виткана доля" Галини Гренко
02:42
/ 1
Ювілейний сезон лялькарів. Спогади та враження
14:34
У Великих Лучках на Мукачівщині відкрили меморіальну кімнату-музей Юрія Керекеша
13:37
Живописну "Квінтесенцію" Атілли Коприви представили в Ужгороді
18:29
Закарпатський народний хор завершив ювілейний концертний сезон на позитивній ноті
13:02
На Закарпатті створять виставу за творами сучасного ромського письменника з Виноградівщини
» Всі новини