До 30-річчя Незалежності України видали книжку про 30 років політичного розвитку Закарпаття

Днями в ужгородському видавництві «Карпатська Вежа» побачила світ книга знаного історика, соціолога і психолога Віктора Пащенка «30 років політичного розвитку Закарпаття: зміна поколінь та системи 1991 – 2021».

До 30-річчя Незалежності України видали книжку про 30 років політичного розвитку Закарпаття

Автор відомий ще й тим, що у попередні десятиліття здійснив на Закарпатті чимало електоральних опитувань та екзит-полів, результати яких, попри постійну критику невдоволених, завжди підтверджувалися народним волевиявленням. Віктор Пащенко також був постійним дописувачем крайових газет та інтернет-ресурсів де завжди доступно і кваліфіковано подавав аналітичні огляди місцевих політичних процесів, їх взаємодію з загальнодержавними і європейськими.

Як результат, світ побачила узагальнена добірка з 16-ти нарисів про область та 6 окремо про політичні події в обласному центрі. Вони дають читачеві чудову можливість окинути поглядом складний і подекуди драматичний та водночас повчальний досвід, котрий здійснив закарпатський політикум у складі незалежної України.

Читач старшого віку має нагоду пригадати буремні і підкилимні моменти попередніх десятиліть, а юний – відкрити для себе цікаві сторінки політичної історії рідного краю.

У книзі подано розвідки про політичні трансформації на Закарпатті, починаючи від радянського авторитаризму початку 90-х, політичні потрясіння цього періоду, протистояння регіон – центр, панування в області київської фінансово-промислової групи СДПУ(о) та її поразку, локальні вибори, мукачівську епопею та адміністративно-кадрове свавілля влади, наслідки Майдану для нашого краю, реванш Партії регіонів та злет місцевих політичних проектів, Революцію Гідності на Закарпатті та «останнього Москаля». Також до уваги читачів нариси про «зелений» електоральний майдан і шанс до реального самоврядування.

Окремо з книги можна почерпнути розвідки про перші демократичні вибори та ринкові реформи в Ужгороді, часи Сергія Ратушняка, суспільно-політичні процеси в обласному центрі під час Помаранчевої революції, Майдан та апатію, котра врешті охопила місцевих мешканців.

Без сумніву, книга буде цікавою як для досвідчених фахівців-державників, так і для початківців і тих, хто захоплюється історією рідного краю.

Замовити книжку можна за телефонами 050-75-69-858 та 097-55-27-305, або на персональній сторінці Viktor Pashchenko у соціальній мережі Фейсбук. А також придбати в книжкових магазинах в обласному центрі «Кобзар» на пл. Корятовича та «Книгарня» на пл. Ш.Перефі.


ДО ТЕМИ:

Віктор Пащенко: "Не особистості визначають хід історії, а конкретні умови висувають на авансцену ті чи інші особистості"

Петро Поліха  

21 червня 2021р.

Теги: Пащенко, книжка, політика

НОВИНИ: Політика

16:07
/ 5
Правоохоронці заблокували схему фіктивної реєстрації автомобілів на Закарпатті Фото новина
15:45
Українська письмова мова на Закарпатті у кінці ХІХ – поч. ХХ століття. Поворот до народовства
11:09
/ 4
Запоріжець уник покарання за стрілянину на "Новій пошті" в Ужгороді
18:19
На Закарпатті викрили 46-річного переправника ухилянтівФото новина
14:55
/ 3
Чи був Євген Фенцик прибічником неорусинів?
20:38
Україна звернеться до європейських регуляторів через блокування українських, зокрема закарпатських, ЗМІ в угорщині
10:30
В МЗС відреагували на заборону Угорщиною низки українських, зокрема закарпатських, медіа
23:46
Україна виконала своє "домашнє завдання" щодо нацменшин - єврокомісарка
17:57
/ 9
Після путінської росії "Закарпаття онлайн" заборонили в орбанівській угорщині
23:00
Суд у Воловці ще на 2 місяці відсторонив від посади голову Жденіївської селищної ради Култана, затриманого на хабарі у 100 000 грн
11:47
/ 5
Юліан Тамаш: "Я давно змирився з тим, що руснаків не буде..."
08:07
/ 2
Мешканці Калин на Тячівщині висловили недовіру депутатам та голові Дубівської громади Каганцю через "лобіювання" мініГЕС Відео новина
18:02
/ 5
Зеленський на Закарпатті обговорив із прем’єром Словаччини фіцо безпеку, енергетику та євроінтеграцію України Фото новина
13:29
Зеленський та президент Євроради зустрілися на Закарпатті: обговорили членство України в ЄС та санкції проти рф Фото новина
23:51
фіцо в Ужгороді зустрінеться Зеленським
11:00
/ 3
Ракетний удар по американському заводу в Мукачеві міг бути тиском росії на інвесторів - ISW Фото новина
08:24
/ 7
Московська пропаганда на Закарпатті
10:21
/ 5
Суд оголосить рішення у справі вітряків на полонині Рівній 21 серпня Фото новина
08:59
/ 5
Уряд звільнив Сергія Гайдая з посади голови Мукачівської РДА після затримання НАБУ Фото новина
21:53
/ 8
"Українська правда" оприлюднила деталі корупційних оборудок за участі чинного голови Мукачівської РДА Гайдая
15:22
/ 8
Перебіг корупційної справи закарпатського нардепа Горвата засвідчив тривалість підготовки "спецоперації" ОП проти НАБУ і САП – "Українська правда"
08:46
/ 1
В угорщині заговорили про причетність режиму орбана до провокативного надпису та підпалу церкви на Закарпатті
12:19
/ 9
Шестеро посадовців із Закарпаття занизили вартість авто у деклараціях
00:41
/ 5
Затримано підпалювача церкви у Паладь-Комарівцях, який залишив на її фасаді провокативний напис Фото новина
13:36
/ 8
Нардепа Горвата судитимуть за крадіжку державної землі на 127 млн грн
» Всі новини