Їх знайшли під час огляду легкового автомобіля «Volkswagen», яким через пункт пропуску «Малий Березний» на виїзд з України їхав 50-річний громадянин Словаччини.
Серед інших предметів у салоні автомобіля знайшли 13 друкованих виробів початку ХХ століття. Це книги на релігійну тематику та твори іноземних авторів, видані в Україні та за кордоном, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі Чопського прикордонного загону.
Як уточнили у пресслужбі Закарпатської митниці, серед видань: «Восточний обрядь во Вселенской церкви», видане в Парижі у 1930 році; «Римско-Католическая Церковь» (Берлін, 1926 р); «А.С.Пушкин. Полное собрание сочинений в шести томах» (Москва, 1936 р); «Сочиненія В.А. Жуковского во двухь томахь» (Москва, 1902 р); «Избрания сочинения В.Г.Бьлинского» (Санкт-Петербург, 1907 р); «VАЛТИРЬ» (КІЄВЬ, 514 стор); та «ПСАЛТИРЬ» (508 стор) невідомого видавництва.
Як пояснив словак, стородруки придбав через інтернет за 1400 грн та віз додому для власних потреб. Однак будь-яких дозвільних документів у нього на момент перетину кордону не було. А згідно вітчизняного законодавства свідоцтва не потребують твори друку, видані після 1945 року.
Тож, іноземець порушив порядок проходження митного контролю в спрощеній зоні, не заявивши точні відомості про переміщувані ним предмети, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та є обмеженими до переміщення через кордон.
Відносно гр.Словаччини складено протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України. Вартість вилучених стародруків визначить експерт, а також з’ясує, чи представляють вони історико-культурну цінність.
Просто так... 2021-06-08 / 09:57:45
Одна література видана в Європі(Німеччина, Франція).Інша в Росії.
Ніхто не задає питання як книги потрапили в
Україну...