Закарпаття завжди чи не найпершим ловило останні європейські тренди щодо оформлення приміщень. Про те, що наразі є популярним в дизайні загалом та відповідні тенденції щодо матеріалів зокрема – в коментарях дизайнерів та виробників матеріалів.
Олександр та Володимир Юдіни, студія YUDIN Design
Які кольори наразі є найбільш топовими в оформленні помешкань?
Олександр. Універсального за популярністю кольору для всіх видів помешкань немає. Але наразі в тренді монохромність, яку урізноманітнюють текстурами або відтінками. Крім того, додатково додати акцентів можливо за допомогою яскравих вставок в інтер’єрі. Це може бути контрастного кольору елементи меблів або освітлення – тут фантазія безмежна. Головне, аби не було забагато таких акцентованих плям…
Володимир. І не було перебору з кольорами. От, до прикладу, це може бути навіть і рожево-персиковий колір, але з яскравими зеленими елементами, і приміщення виглядає затишним та стильним одночасно.
Олександр. Ще в моді залишився сірий, хоча багато колег нарікають вже на довготривале перебування в топі найпопулярніших кольорів. Цей графітовий ral 7024 вже скрізь – і в оформленні стін, і у віконному оздобленні, і в меблях. Тому вже іноді зустрічаємо трохи тепліший відтінок сірого – ближчий до трюфельного кольору.
Володимир. … так, ці 50 відмінків сірого (сміється). Але враховуючи моду на стиль лофт, сірий з усіма його відтінками, природні фактури та багато-багато простору будуть диктувати моду на дизайн в цьому році.
Природні фактури?
Олександр. Так, фактурність наразі – так само популярна. Але така справжня фактурність, яку раніше було прийнято маскувати, зараз навпаки підкреслюється всіма наявними можливостями. Стіни або стеля з бетону, цегли, дерев’яні перекриття. А ще класно поєднувати фактури: якщо це стіл, то стільниця з дерева, а корпус – з масивного й важкого металу. Іноді навіть для створення ефекту натуральності використовують штучні матеріали, але вони мають виглядати фактурно, лофтово.
Володимир. Раніше все маскували гіпсокартоном, а зараз – ніякого маскування …
Олександр…. І ніякого гіпсокартону!
Володимир. Це точно. Фальші зараз не місце. Якщо це камінь – він має бути шершавим та холодним, якщо дерево – то має проглядатися текстура. Взагалі, бетон, метал та скло – наразі найчастіше вживане поєднання матеріалів. А от все, що робить інтер’єр важким, громіздким та душним – геть з приміщення.
Ви багато розповідаєте про повітря та легкість. Як цього добитися при оформленні приміщення?
Олександр. Вікна, скляні стіни, багато простору. Наразі йде боротьба за кожну частинку віконного простору: вікна до підлоги, приховані радіатори, конвектори в підлозі – ніщо не має перекривати вікно. В багатьох випадках замовники відмовляються від внутрішнього оздоблення вікон, якщо, звичайно, є така можливість. В тренді – максимально відкритий простір. В деяких випадках, за необхідності, використовуються так звані штори блекаут, які можуть затемнювати приміщення при необхідності, але потім повністю прибираються до кутів. Все-ж-таки панорамний вид – це справжнє задоволення, яке власне зараз – на вершині своєї популярності. Тому серед просторових рішень панує тренд на панорамність, легкість самих конструкцій: мінімально тонкий профіль, всі елементи максимально непомітні. Бо хочеться відчувати більше повітря.
Володимир. Є модними навіть стіни, які можна увести в бік та вийти з інтер’єру в екстер’єр. Всі ці конструкції найчастіше виготовляються з алюмінію, адже він дає можливість зробити тонкий профіль одночасно із великими розмірами. І ця конструкція може витримати ще й відповідну вагу.
А як в інтер’єрі проявляється багатофункціональність та технологічність?
Олександр. Це скоріше навіть вимоги до дизайну. Адже ми маємо поєднати зручність та комфорт із якомога більше вільним простором. Тому зараз всі інтер’єри – максимально зручні та ергономічно продумані. Але окрім легкості в експлуатації, має бути візуальна легкість також.
Володимир. Круто, коли можеш із легкістю дихати у своєму будинку, мати за необхідності вільний доступ до зовнішнього світу… тут практично зникає ця грань між приміщенням та оточуючим середовищем. Така собі мода на вільний простір. Ну і так само круто, коли всередині ти з такою ж легкістю можеш дістатися до будь-яких речей. Виходить мікс просторовості та зручності – от вам і тренд на цей рік.
Андрій Півень, генеральний директор заводу Нобілекс (віконні конструкції з алюмінію та металопластику)
Сьогоднішня мода й справді тримає курс на лаконічність та комфорт. І ми уважно слідкуємо за всіма останніми трендами, адже вікно зараз – це не необхідність, а повноцінний елемент декору, який повинен виконувати ще певне функціональне навантаження. Зараз прийнято не ховати вікна за шторами навіть зсередини – таких запитів в нас стає все більше. Все частіше використовуються вироби з алюмінію, адже цей матеріал дає більші можливості по дизайну та просторовим рішенням. Певно, трендами на 2021 рік в віконній сфері я би назвав естетичну відповідність вікна, підвищену функціональність та панорамність.