Сперечатися про користь чи шкоду м'яса можна до нескінченності. Абсолютна більшість споживачів впевнена, що на продуктах рослинного походження довго не протягнеш. Та й просто смачно поїсти хочеться! І ми вирушаємо за м'ясом. За свіжим, доброякісним, смачним, наприклад, за телятиною.
На ринку м'ясник, захлинаючись, нахвалює «м'ясце», крутить-вертить, підкидає шматок, перевертає, запевняє: «свіжина»! І нам нічого не залишається, окрім як повірити йому, що називається, на слово. Буває, звичайно, і справді — свіже, але буває і не дуже і навіть дуже несвіже.
Щоб не дати себе обдурити, прислухайтеся до настанов експертів:
Зіпсований продукт відразу видно, як кажуть, неозброєним оком. Тут навіть спеціальні знання не потрібні, достатньо уваги. Поверхня такої туші покрита слизом, який просто неможливо не помітити. Скоринки підсихання немає. Колір неоднорідний, з темно-коричневими плямами. На псування вказує і пожовтіння жиру. Консистенція м'яса не пружна. Ямка від натискання пальцем не вирівнюється і заповнюється слизом. Із розрізу м'язів стікає каламутна, зі специфічним запахом рідина.
Взагалі, все просто. Набагато складніше «не купитися» на м'ясо так званої сумнівної свіжості. Недобросовісному продавцю зовсім не важко видати його за свіже. Скоринка підсихання такого м'яса починає зволожуватися. При дотику на руці залишається слиз. Пружність не така, як у свіжого продукту: ямки від вдавлення відновлюються, але тільки через кілька хвилин. М'язова тканина на розрізі в'яла, сукровиця, що виділяється, залишає на білому листку помітні плями. Уже вдома, в процесі приготування, м'ясо сумнівної свіжості «з головою» видає пінний накип з кислим запахом.
Ну а як відрізнити телятину від яловичини? Досить легко. Телятина має рівний блідо-рожевий колір. Великі поздовжні волокна відсутні. В молоде м'яке м'ясо на зрізі «проти волокна» легко входить палець. А от пожовклий з віком жир, товсті плівки і огрубілі сухожилля, на жаль, не залишають сумнівів у тому, що за теля намагаються видати його прародительку.
Але прагнути купити в кожному випадку неодмінно телятину не варто. Молоде м'ясо багате білком. Це робить телятину корисною та необхідною для вагітних жінок, дітей і людей похилого віку. Але ця її перевага може стати й протипоказанням: багате на білки м'ясо — надмірно важка їжа для людей, які страждають захворюваннями печінки та підшлункової залози.
Якщо ви, як і раніше, сумніваєтеся, що зможете відрізнити доброякісний продукт від зіпсованого, відмовтеся від ідеї придбання його на ринку. Купити телятину на https://foodex24.com/ua/category/telyatina можна швидко і без всяких побоювань бути обдуреним. Якість товару тут ставлять на перше місце, тому стежать за нею та терміном реалізації продукту. Якщо до його закінчення залишається зовсім небагато часу, товар позначають і реалізують за нижчою ціною.