З неділі в країні діє вже літній час. Переведення годинника відбулося о третій ночі.
Всі 27 держав-членів ЄС в ніч на 28 березня перевели годинники на так званий "літній час", попри наявність згоди про те, що від переведення треба відмовлятися.
Принципове рішення про те, що Євросоюз відмовиться від переведення стрілок на "літній" та "зимовий" час, було ухвалене ще у 2018 році. Тоді звучало очікування, що 2019 рік стане останнім коли держави ЄС будуть змінювати часовий пояс двічі на рік. Для цього усі столиці мали обрати, на якому часі вони залишаються – кожна держава мала обрати між "постійним літнім" та "постійним зимовим" часом.
Втім, дебати про це, а також ухвалення відповідних рішень затягнулися. Зараз у ЄС розрахують, що останні переведення час відбудуться у 2022 році.
Наразі час 8 держав ЄС синхронізований з українським. У ніч на неділю вони перевели годинники на часовий пояс "Грінвіч+3", тобто той самий, який політики у Києві іноді називають "московським часом". Це Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція та Кіпр.
Очікуються, що після скасування переведення більшість з них лишиться на літньому поясі на постійних засадах.
Довідка
Щорічно в останню неділю березня о 3:00 стрілки годинника переводять на годину вперед, а в останню неділю жовтня також о 3:00 - на годину назад.
Дію зимового та літнього часу було запроваджено постановою Кабміну від 1996 року "Про порядок обчислення часу на території України".
Раніше, 19 березня, Верховна Рада відправила на доопрацювання до другого читання законопроєкт, який передбачає скасування в Україні переходу з літнього на зимовий час і навпаки.
Якби законопроєкт підтримали, в Україні назавжди встановився б другий годинний пояс UTC (UA)+2. Так званий "зимовий час".