Торік документи на матеріальну підтримку через відповідний конкурс оформили і здали в офіси Товариства знову сотні осіб. Однак, одержали очікувану допомогу далеко не всі. Ті, кому відмовили, почали писати в соціальній мережі про те, що їх проігнорували через політичні переконання, бо вони в тій чи іншій іпостасі брали участь у минулорічному виборчому процесі на боці «українських партій».
Публічно вперше така критика прозвучала наприкінці грудня на веб-сайті magyar.info. Про це повідомило електронне видання Beregovo.Today.
Проте, голова КМКС Василь Брензович у коментарі угорському порталу Index ці звинувачення відкинув.
“Це неправда. Соціальна підтримка зачіпає тисячі людей Закарпаття через благодійний фонд КМКС, – заявив очільник Товариства. – З різних причин всього менше одного відсотка заявників її (допомогу) не отримали.”
Один процент від тисячі – це 10. Навіть, якщо мова йде про 2-3 тисячі осіб – то це 20-30 людей. А фінансової підтримки не дочекалися сотні працівників названих вище сфер, хоч у попередні роки вони її отримували. Це, приміром, директори шкіл з Виноградівщини Андраш Корпош, Сільвія Боргато, Габріелла Гомокі, Ласло Рейбеці та його заступник, вчителька Діана Керестені, фельдшера Каталіна Чаповці, Чілла Лазар та інші, перелік можна продовжувати. Марно чекали на допомогу і педагоги з Берегівщини Рената Надь, Карина Кобаль, Марія Ковтан, медсестра Ержебет Бакош та добрий десяток їх колег.
Учителька з Виноградівщини Беттіна Сабов навіть написала з цього приводу листа державному секретарю з національних питань канцелярії прем’єр-міністра Угорщини Яношу Арпаду Потапі, який курує дане питання. До честі офісу політика, звідти відповіли, однак суто дипломатично, але переконливо вказали: пропозиції щодо надання соціальної допомоги надає виключно КМКС.
Отож, усе повертається до Брензовича та керівника благодійного фонду Гейзи Гулачі, їх уповноважених, які й формували пакети документів та вносили пропозиції. На прохання пояснити, чому відмовили тій чи іншій особі в отриманні допомоги, інформацію надати відмовляються.
«Куди ж мені звертатися, щоб отримати вичерпну відповідь, чому я і сотні моїх колег та представники інших професій потрапили у так званий «чорний список»?»,- ставить риторичне запитання у повторному листі до Яноша Арпада Потапі Беттіна Сабов.
Поки-що і офіс держсекретаря, і керівники КМКС мовчать. Правда, Василь Брензович вже четвертий місяць перебуває в Будапешті, намагаючись, напевно, уникнути зустрічі із спіробітниками СБУ, які мають до нього низку запитнь. У голови КМКС, мабуть, вистачає своїх проблем, часу, щоб розібратись у порушеному питанні, напевно, бракує. Хоча у списках відсторонених від фінансової підтримки з Угорщини дійсно простежується їх причетність у тій чи іншій мірі до минулорічного виборчого процесу в Україні, в ході якого, як відомо, Василь Брензович, котрий балотувався до Верховної Ради, до парламенту не пройшов. Можливо, саме цей фактор і вплинув на рішення лідерів КМКС (або їх покровителів з Будапешта) “покарати” так званих “опонентів”.
Отож, чи не лукавить пан Ласло, коли стверджує, що КМКС не ділить угорців Закарпаття на «своїх» і «чужих»?
Микола Горват
Вуву 2021-03-09 / 02:13:02
Вони просто не знали що вони під ковпаком "Каемкаессезе" а тому голосували так як хотіли , і проти Бриндзі.
А йім раз і фіндопомогу фіть.
Но якби йім відразу сказали що вони будуть покарані форінтом якщо не проголосують за Бриндзю , то хто знає чи не пройшов би він знову у ВР.
От вам і демократія по хунськи.
А ще кажуть що не втручаються у внутрішні справи
Украйіни.
Ужгородець 2021-03-08 / 10:53:23
Так вони напевно отримали свою фінансову допомогу від тих партій за які агітували.
І податків з цих коштів не сплатили.
Мабуть малувато їм...... хочеться ще й від мадярів поживитися.
Нехай Кулеба висловить Сіярту свій рішучий протест!
Оглядач 2021-03-06 / 22:10:39
Шкандаль ?