Камери відеоспостереження діляться на 2 великі класи — зовнішні та внутрішні. Назва говорить саме за себе: зовнішні пристрої призначені для роботи зовні приміщення, тоді як внутрішні повинні встановлюватися виключно всередині. Експерти інтернет-магазину Bezpeka-Shop розповіли, чим відрізняються вуличні моделі IP-камер від домашніх.
Вулична IP-камера призначена для роботи на відкритому повітрі за різних погодних і температурних умов. Якісно виготовлена зовнішня модель має надійний захист від пилу, вологи, холоду і спеки, тому її не потрібно ховати під навісом або додатково «одягати» в герметичний термокожух.
Як зрозуміти, що камера витримає серйозні випробування? Звертайте увагу на значення індексів ступеня захисту оболонки IP (пило- і вологостійкість) і IK (ударостійкість), а також на температурний діапазон експлуатації. Якщо в характеристиках вказані невеликі цифри, модель можна встановлювати тільки в приміщенні.
Вуличним камерам присвоюється високий клас захисту від пилу і вологи — IP 66, 67 або 68. Перша цифра (6) свідчить про абсолютну пилонепроникність корпусу.
Друга цифра індексу — це рівень вологостійкості:
Індекс IK свідчить про те, наскільки камера сприйнятлива до ударів і падінь. Код захисту від 01 до 10 присвоюється пристрою тільки після успішного проходження випробувань. Чим вище цифра, тим міцніше корпус.
Наприклад, пластиковий корпус внутрішньої камери зі ступенем захисту IK 01 зможе витримати удар силою 0,15 Дж, а при падінні на неї важкого предмета, напевно, розвалиться. Своєю чергою вулична модель з індексом IK10 залишиться цілою за удару силою 20 Дж і навіть падіння 5-кілограмового вантажу з висоти до 40 см.
До речі: фахівці Bezpeka-Shop нерідко проводять краш-тести для всепогодних камер з антивандальними корпусами, щоб переконатися у відповідності характеристик дійсності. Вуличні камери піддаються жорстким випробуванням: їх занурюють у воду, засипають піском, кидають з висоти, заморожують в морозильній камері та навіть підпалюють.
Внутрішні IP-камери здатні працювати без збоїв при температурі від -10 до +45 ° C. Багато моделей можна встановлювати в неопалюваних приміщеннях, а також в альтанках і на верандах (в регіонах з теплими зимами).
Зовнішні моделі можуть експлуатуватися при морозах до -30 ° C і в спеку до +50 ° C. Пристрої з вбудованою системою підігріву й охолодження витримують навіть більш екстремальні температури.
Важливо: якщо у вашому регіоні взимку стоять тріскучі морози нижче -40 ° C, а камера не має вбудованого підігріву: «упакуйте» її в захисний кожух з вбудованими нагрівальними елементами.
Форм-фактор: вуличні камери бувають купольними та циліндричними, внутрішні моделі — купольними та кубічними.
ІЧ-підсвічування — у більшості зовнішніх і внутрішніх пристроїв дальність може досягати 10–30 метрів. Деякі моделі оснащені більш потужними світлодіодами з далекобійністю 60, 80 і навіть 100 метрів (у вуличних — до 200 метрів).
Технології поліпшення якості картинки — вуличні пристрої середнього і високого цінового сегмента мають розширений набір вбудованих функцій. Стандартний комплект (HDR, автоматична корекція балансу білого та ін.) Доповнено специфічними можливостями, серед яких «Антитуман» (Defog) і компенсація засвічення від прямих джерел світла (HLC, BLC).
Віка 2022-07-20 / 20:15:28
Гарний матеріал, дякую! Мені ще подобаються огляди цього мазагину https://bezpeka.club/how-to-choose-video-surveillance-for-apartment/, вони дуже детально розповідають про девайси для спостереження. Може зможете чимось доповнити з їх статей