Як розповів Юрій Фущич, за тридцять років діяльності Закарпатської обласної служби зайнятості по допомогу у працевлаштуванні до неї звернулося понад 1 мільйон незайнятих мешканців краю (з урахуванням тих, які зверталися повторно). «Відповідно до законодавства понад 603,2 тисячі з них отримали статус безробітного, отримали роботу 536 тис. незайнятих осіб, з них 13,3 тис. осіб – шляхом надання дотацій роботодавцям. Відкрили власну справу 8,2 тис. колишніх безробітних. Тимчасово були зайняті на оплачуваних громадських та інших тимчасових роботах 127,4 тис. осіб, – каже Юрій Фущич. – опановували нові професії або підвищували свою кваліфікацію 75,9 тис. безробітних.
За цей час служба зайнятості випробувала різні форми сприяння зайнятості. Але найголовніше, каже Юрій Фущич, що Державна служба зайнятості стала сервісним центром, який надає великий комплекс послуг, налаштованих на те, щоб змотивувати людину та скерувати її у пошуках свого місця роботи. Для шукачів роботи та роботодавців впроваджено цілу низку електронних сервісів. На порталі Державної служби зайнятості у вільному доступі база вакансій у межах країни, електронна черга для безробітних, електронні кабінети для роботодавців та шукачів роботи, платформи з профорієнтації та освітній портал .Шукати роботу та будувати кар’єру допомагають кар’єрні радники, які забезпечують індивідуальний супровід клієнта на шляху до працевлаштування. Діє інститут консультанта роботодавця, мета якого полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки ринку праці регіону.
Діють програми фінансової підтримки створення та збереження робочих місць. Профорієнтаційні послуги служби зайнятості стали більш доступними, оскільки надаються також в дистанційному режимі. На спеціальних онлайн-платформах можна пройти комплексну профдіагностику, зробити оцінку власного кар’єрного потенціалу, опанувати техніку пошуку роботи;
Пандемія вплинула і на роботу Закарпатського обласного центру зайнятості. «Якщо 11 березня 2020 р. у пошуках роботи було майже 5 тис. закарпатців, 3750 з яких отримували допомогу по безробіттю, то станом станом на 15.08. ця цифра різко змінилася. Шукачів роботи стало понад 10800 і отримували допомогу майже 10 тис.краян. Робота велася дистанційно, приймалися документи через додаток «Дія», електронні адреси. Зараз маємо 8400 закарпатців, які стоять на обліку, 7830 з них отримують матеріальну допомогу по безробіттю».
За словами Юрія Фущича, за цей рік вдалося майже працевлаштувати майже 12 тис. закарпатців. Це менше на 8 тис. ніж минулого року. Було прийнято низку постанов Кабміну з так званого «ковідного фонду», за рахунок чого ФОПи, установи та організації, які призупиняли свою діяльність, отримували допомогу. На Закарпатті виплачено 142 млн. грн, які отримали 8500 ФОПів та понад 1115 підприємств, які мають найману робочу силу.
Також у грудні в силу вступив Закон України про соціальну підтримку на час локдауну, який гарантує підприємцям та підприємствам, які мають найману робочу силу виплату на кожного працівника по 8 тис.грн. «Кожен підприємець, який має найману робочу силу, установа чи організація мають право отримати на кожного найманого працівника до 8 тис. грн за період з 19.12 до 31.01.2020 р. Одна з умов- за працівників має бути сплачений за 3 квартал єдиний соцвнесок.
Юрій Фущич також зауважив, що найскрутніші часи із працевлаштуванням для закарпатців були у 1994, 1999 та 2009 роках. Зараз складно, але не настільки. Змінилась також структура професій, яких потребують роботодавці. У тренді- високопрофесійні фінансисти, інженерно-технічні кадри у різних галузях. Шукають також фахівців у залізничному транспорті, поліції, збройних силах.
Соня 2020-12-22 / 00:40:36
А скiльки з них,втратило роботу через 2 тижнi.Скiльки взагалi Втратило роботу за цi 2 тижнi? Що за статистика? Цей чинуша вже 20 рокiв сидит там та щось мудруе кожнiй владi?
Вередлива учителька 2020-12-21 / 18:26:59
"вдалося майже працевлаштувати майже 12 тис."
Ну, 2-е "майже" зрозуміло - це біля/менше тих 12 тисяч.
А як це "майже працевлаштувати"? Тобто ми доповідаємо - вони працюють! Але роботу не мають?
Соня 2020-12-21 / 13:30:57
Що говорить?яка заробiтна плата 6000 грн.на бумазi.Як сiм"ю кормити ,як коммуналку? Най сам Спробуе так жити.