Львівський окружний адміністративний суд у вівторок, 13 жовтня, задоволив позовну заяву активіста Святослава Літинського та зобов’язав Закарпатську обласну прокуратуру подати позов про скасування регіональної угорської мови у двох районах Закарпаття.
«Сьогодні Львівський окружний адміністративний суд задоволив мій позов до прокуратури Закарпатської області, яким дії прокуратури щодо нескерування позовів про скасування регіональної мови у Берегівському та Виноградівському районах визнано протиправними та зобов'язано повернутися до питання скерування таких позовних заяв», – повідомив Святослав Літинський у соціальній мережі Фейсбук.
Святослав Літинський розповів ZAXID.NET, що спершу він звернувся з відповідним зверненням у прокуратуру Закарпаття, оскільки лише прокуратура може позиватися до суду про скасування нормативно-правових актів локальної дії, зокрема, рішень місцевих рад. У прокуратурі Закарпаття відмовилися подавати позови про скасування рішень районних рад щодо запровадження регіональної мови у Берегівському та Виноградівському районах.
Тепер же Львівський окружний адміністративний суд визнав бездіяльність прокуратури протиправною та зобов’язав повернутися до розгляду звернення львівського активіста з врахуванням зауважень суду, тобто скерувати відповідні позови про скасування рішень місцевих рад щодо запровадження регіональної мови.
Угорська мова визнана регіональною за рішенням районних рад у місті Берегове та у Берегівському та Виноградівському районах Закарпаття у 2012 році. Відповідно до цих рішень, угорську мову дозволено використовувати у діловодстві районних рад, проведенні конференцій і зборів, у веденні документації та поширенні офіційних повідомлень.
Нещодавно Святослав Літинський домігся скасування рішення про проголошення в Одесі російської мови як регіональної. До цього часу Літинському в аналогічний спосіб вдалося скасувати рішення про встановлення регіональних мов у Херсоні, Дніпрі, Харківській та Донецькій областях. Триває такий же процес у Харкові.
Це я 2020-10-16 / 23:56:02
Документ 475/97-ВР, чинний, поточна редакція — Редакція від 13.03.2006, підстава - 3436-IV
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і
основоположних свобод 1950 року,
Першого протоколу та протоколів N 2, 4, 7
та 11 до Конвенції
Згідно Закону України, 2. Стосовно місцевих і регіональних властей, на території яких чисельність мешканців, що вживають регіональні мови або мови меншин, виправдовує вжиття заходів, наведених нижче, Сторони зобов'язуються дозволяти і/або заохочувати:
а) використання регіональних мов або мов меншин в рамках регіонального або місцевого управління;
с) публікування регіональними властями своїх офіційних документів також відповідними регіональними мовами або мовами меншин;
d) публікування місцевими властями своїх офіційних документів також відповідними регіональними мовами або мовами меншин;
е) використання регіональними властями регіональних мов або мов меншин у дискусіях, які відбуваються на їхніх зборах, не виключаючи, однак, використання офіційної мови (мов) держави;
f) використання місцевими властями регіональних мов або мов меншин у дискусіях, які відбуваються на їхніх зборах, не виключаючи, однак, використання офіційної мови (мов) держави;
g) використання або прийняття, у разі необхідності паралельно з назвами офіційною мовою (мовами), традиційних правильних форм написання назв місцевостей регіональними мовами або мовами меншин.
4. З метою застосування цих положень пунктів 1, 2 і 3 які вони прийняли, Сторони зобов'язуються вжити одного або декількох таких заходів:
с) задоволення, у міру можливості, прохань державних службовців, які володіють регіональною мовою або мовою меншини, про призначення на роботу в тій території, де така мова вживається.
Тому Львівському суду потрібно ще поштудіювати українське законодавство!
до Вуву 2020-10-15 / 19:04:36
а знайдіть но справи, які вже Літинський виграв. і побачите, що ваша думка про спекуляції і таке інше помилка.
Не складно загуглити.
Вуву 2020-10-15 / 00:29:21
Сам факт того що це сталось у передвиборчий період виглядає і сприймаєтьмя спекулятивно і недвозначно. Проте я підтримую це рішення.
Бо якщо хунську як регіональну знімуть то державна украйінська буде насправді державною.
Так і повинно бути
Державна мова є офіційною і мовою діловодства а все решта то ваша радість.
Хто серед хунів знає украйінську , добре. Хто не знає хай вчить і піднімає свій культурний рівень.
Всетаки ми всі громадяни Украйіни і живемо на йійі територійі .
Дійсно 2020-10-14 / 21:08:52
А дійсно, чому то усе у Львові має рішатися? По Боржаві, малим ГЕСам, тепер по мадярах.
В своій хаті - своя правда! Забули вони Каменяра? А може читати не читають - розівчились.
Славко 2020-10-14 / 17:23:43
Коментар видалено. Адмін
12345 2020-10-14 / 13:52:41
Сама важлива проблема в країні вирішена!
Бронзович Лоціко 2020-10-14 / 11:46:27
Се якраз фаєн пуд вибори - електорат мобілізувати у Берегсазі ай Севлюші. Шось тим львувським у копоні хібить