Аспірант кафедри ентомології та збереження біорізноманіття Ужгородського університету Микола Яремчук днями повертається із чергового закордонного стажування, яке тривало понад 2 місяці. Цього разу – у відділі біорізноманіття Швейцарського федерального інституту вивчення лісів, снігів та ландшафтів (WSL), що в місті Бірменсдорфі поблизу Цюриха.
Під керівництвом відомого спеціаліста професора Мартіна Госснера молодий науковець завершував чергову частину спільних досліджень з вивчення значення для біоти особливих дрібних водойм на деревах бука – дендротельм. У таких водоймах розвивається особлива фауна, значення якої в лісах надзвичайно важливе.
Експеримент для вивчення цього питання був закладений ще 2017 року. Причому пробні площі функціонували паралельно і в Україні (Угольсько-Широколужанський масив Карпатського біосферного заповідника), і в Швейцарії (масив Сільвальд у Швейцарських Альпах). Всі ці роки велися спостереження і в Україні, і в Швейцарії.
Про результати Микола доповідав на міжнародних конференціях. Зокрема, про підсумки досліджень ішлося на форумі в Бразилії. Молодий науковець був учасником міжнародної літньої школи з вивчення сапроксилобіонтних видів комах, двічі стажувався в різних інститутах Швейцарії, повідомляє Медіацентр УжНУ.