На обговорення було винесено попередній проект пам’ятника розстріляним воїнам Карпатської Січі, який заплановано встановити на Верецькому перевалі. Право на розробку даного проекту в 2002 році виборов творчий тандем архітектора Степана Шолтеса та скульптора Івана Бровдія.
За задумом авторів монумент повинен мати вигляд стилізованої каплиці з хрестом угорі на фоні кам’яного муру, який своїми контурами нагадує Карпатські гори. В центрі каплиці – скульптура, яка символізуватиме душу загиблого січовика. На думку співавтора проекту Степана Шолтеса, елементи сакральної архітектури, використані в пам’ятнику, як ніщо інше увічнюватимуть події, які відбулися на Верецькому перевалі в 1939 році.
В ході обговорення проекту свої зауваження та пропозиції висловили художники Василь Роман, Борис Кузьма, Володимир Микита, мистецтвознавець Михайло Приймич, головний архітектор області Олександр Андялоші та інші члени Ради. Більшість зауважень Степан Шолтес погодився використати під час подальшої роботи над проектом.
Оскільки питання спорудження пам’ятних знаків на Верецькому перевалі останнім часом набуло широкого резонансу далеко за межами нашого краю, члени художньої ради вважали за доцільне вислухати також Петра Матла – автора пам’ятника на честь переходу угорців через Карпати, спорудження якого також ведеться на Верецькому перевалі. Монумент являтиме собою піраміду з семи частин, які символізуватимуть сім угорських племен. В центрі піраміди – гранітний камінь і зображенням хреста. Автор особливо наголосив, що монумент не міститиме ані скульптури “Турула”, ані жодного іншого символу угорської державності.
Начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Глеба повідомив, що згідно домовленостей між Україною та Угорщиною відкриття обох монументів відбудеться у червні цього року. До того часу повинна бути завершена реставрація пам’ятника радянським солдатам, встановленого на перевалі ще в часи СРСР і згодом пошкодженого вандалами.