21 лютого 2020 року на пленарному засіданні Верховної Ради, Рух «Чесно» зловив на кнопкодавстві позафракційного мажоритарника із Закарпаття Владіслава Поляка. Відтак, він став першим українським нардепом у Верховній Раді, котрий підпадає під дію закону про криміналізацію неособистого голосування.
Того ж дня Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження за фактом неособистого голосування народного депутата. Тодішній Генпрокурор Руслан Рябошапка вніс відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань щодо факту неодноразового голосування згаданого народного депутата замість колеги 21 лютого 2020 року.
У відповідь на дії Генпрокурора в березні Владіслав Поляк став одним із підписантів висловлення недовіри Рябошапці, підтримав політично вмотивовану постанову про недовіру та голосував за призначення Ірини Венедіктової на посаду Генпрокурора України.
16 квітня відеограф Руху «Чесно» передав до Офісу Генпрокурора смартфон із зафільмованим кнопкодавством нардепа.
«Ми сподіваємось на результативне розслідування та закликаємо ВРУ увімкнути сенсорну кнопку – з нею усіх цих дій і провадження просто не було б», - наголосили тоді активісти.
Наприкінці травня в ефірі «24 каналу» колишній генпрокурор Рябошапка заявив про сумнівну «паузу» в досудовому розслідуванні кнопкодавства народного депутата Владіслава Поляка.
Ще за місяць, наприкінці червня, перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявив, що перша справа проти народного депутата за неособисте голосування вже розглядається в суді. Проте Рух «Чесно» спростував заяву віце-спікера, повідомивши, що кілька їхніх активістів мають статус свідків у провадженні і жодних повідомлень про завершення досудового розслідування та передання справи до суду вони не отримували.
Проте, майже за сім місяців Офіс Генерального прокурора під керівництвом Ірини Венедіктової матеріали кримінального провадження до суду так і не передав. За цей час Владіслав Поляк встиг увійти до складу аваківської групи «Довіра» та стати членом локальної політичної партії «Рідне Закарпаття», яка змагається на місцевих виборах 2020 року в Закарпатській області.
Також після Поляка кнопкодавили ще три нардепи.
Учора, 9 вересня, Сергій Волошин, активіст із закарпатського Виноградова, в якому мешкає і сам народний депутат, повідомив, що суд зобов’язав Генпрокуратуру внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020000000001593 від 25.08.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого статтею 364-2 КК України. Органом досудового розслідування визначено Територіальне управління Державного бюро розслідувань у місті Києві .
Офіс Генпрокурора довгий час зволікав із визначенням органу досудового розслідування.
Згідно з українським законодавством, за "кнопкодавство" нардепу Владіславу Поляку загрожує штраф у розмірі 51-85 тисяч гривень, однак для цього провину парламентаря необхідно буде спочатку довести в суді.
У разі визнання депутата винним у кнопкодавстві та набрання сили обвинувальним вироком нардеп буде достроково позбавлений мандата (стаття 81 Конституції України).
Іван 2020-10-09 / 12:05:42
В чом прикол по декілька разів публікувати?
злий 2020-09-10 / 23:38:50
Проблемний кадр. Таких з компашкою не мож і близько до валова підпускати
соловей 2020-09-10 / 20:03:23
Тролінг. Коментуйте по суті публікації. Коментар видалено. Адмін
Закарпатець 2020-09-10 / 12:59:10
Д1 до правий на всі 100 відсотків
Д1до 2020-09-10 / 10:27:05
Двояке враження. Перше - в так званному "Рідному Закарпатт" зібралися одні злодії і контрабандисти. Їхній бюлетень треба так рвати як мавпа бумагу, даліі кажемо що погано живеться, так не голосуйте за тих хто депутатує майже два скликання і далі хоче при коритови бути. Один Володя Чубірко чого значить, аферист, клейма нема де класти. Багато таких і у Відроженні, що прикупили Юльку. Друге - втретє перечитую Конституцію і жодного слова що таке громадський активіст не знаходжу.
Верховинець 2020-09-10 / 09:31:58
Це один із тих хто створив та фінансує партію "Рідне Закарпаття". Це на всяк випадок до уваги виборців.